Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Partyzantów pojedziemy dopiero w listopadzie

2018-07-08 14:30:00 (ost. akt: 2018-07-11 10:16:09)
ul. Partyzantów pierwszy odcinek, jest już asfalt

ul. Partyzantów pierwszy odcinek, jest już asfalt

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Inwestycje\\\ Lipiec ma stać pod znakiem inwestycji. Ale nie tylko ten miesiąc, bo w tym roku powinny się także zakończyć niektóre inwestycje drogowe. Jednak w niektórych przypadkach jeszcze długo poczekamy. Czas na małe podsumowanie.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, na swoim blogu przekonuje, że czeka nas „gorący lipiec”. Dlaczego? Bo wejście w drugą połowę roku nie oznacza, według prezydenta, że zwalniamy tempo działań modernizacyjnych. Jest wręcz przeciwnie. Po zimowo-wiosennych zastojach wchodzimy w okres końcowych prac na wielu — siłą rzeczy uciążliwych podczas realizacji — inwestycjach.

„Ponadto już w lipcu powinniśmy podpisać z turecką firmą Durmazlar umowę na dostawę nowego taboru tramwajowego. Turcy podchodzą bardzo poważnie do tego kontraktu i wbrew niektórym opiniom mają też duże doświadczenie biznesowe, więc ze spokojem będziemy czekać na pierwszą, efektowną Panoramę na naszych torowiskach” — czytamy na blogu prezydenta.

Piotr Grzymowicz przekonuje, że budowa torowisk to drugi wątek najbliższych dni lipca. Jak pisze:
„W połowie miesiąca zakończymy przyjmowanie ofert i nastąpi ich otwarcie. Kto je złoży i jakie warunki drugiego etapu budowy trakcji tramwajowej zaproponują oferenci, trudno dziś powiedzieć, ale sądząc po liczbie zapytań zainteresowanie przetargiem jest duże”. Oferty na budowę torowiska można składać do 12 lipca.

Lipiec to też planty przy murach katedry, łącznik pieszo-rowerowy pod nowym mostem św. Jakuba pozwalający na bezkolizyjną komunikację między parkami Centralnym i Podzamcze, a także skwer przy Centrum Handlowym Manhattan.

„Jeżeli przypomnimy sobie chaszcze w zakolu Łyny przy ulicy Pieniężnego, ciemny i nie najlepszej reputacji skwer przy ulicy Kościuszki, a także dramatyczny stan techniczny mostu, to decyzja o przywróceniu tych terenów mieszkańcom wydaje się bezdyskusyjna” — pisze prezydent.
Koniec lipca równa się również startowi olsztyńskiego roweru miejskiego. Grzymowicz nie ukrywa, że sto rowerów i dziesięć stacji nie załatwi wszystkich problemów z mobilnością, ale z pewnością będzie dobrym punktem wyjścia ku przyszłym rozwiązaniom.

A na pierwszym odcinku przebudowywanej ulicy Partyzantów w końcu pojawił się asfalt. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w lipcu, ale są opóźnienia. Czy to znaczy, że we wrześniu pojedziemy nową ulicą?
— Wszystkie jezdnie do końca września będą przejezdne — mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie. — Ale będą one służyły również jako ciągi piesze, ponieważ wciąż będą trwały prace przy budowie chodników. Musimy się zatem liczyć z tym, że wciąż będą tam spore utrudnienia. Zapewnione mają natomiast zostać dojazdy do nieruchomości. Podpisaliśmy aneks do umowy z wykonawcą i zgodnie z tym dokumentem cała inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada.

ul. Partyzantów drugi odcinek, jest już asfalt

Olsztyniacy na pewno zauważyli też, że z ulicy 11 Listopada zniknęła nawierzchnia, a prace idą dosyć wolno. Do kiedy wykonawca ma czas?
— Wykonawca od nowa układa kostkę na całej nawierzchni ulicy, korzystając z materiału, który był tam wcześniej. Jest to robota, którą wykonuje jako gwarancję. Ma na to czas do końca lipca — informuje Marta Bartoszewicz.

Naprawy gwarancyjne na 11 Listopada w rejonie Wysokiej Bramy i ratusza

A co do plant przy murach katedry... — ...prace już się zakończyły, trwa jeszcze tylko budowa zejścia dla niepełnosprawnych przy katedrze. Będzie ono gotowe do końca wakacji — precyzuje Bartoszewicz. — Część plant wykonywana jest przy okazji przebudowy ulicy Pieniężnego. A tam trwa właśnie odbiór inwestycji. I już widzimy, że wykonawca będzie musiał sporo poprawić. Wszystkie usterki mają być usunięte do końca wakacji.

Przypomnijmy też, że tydzień temu rozpoczął się także remont odcinka ulicy Leonharda. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku. Przebudowany zostanie około 300-metrowy odcinek od wjazdu do garaży (na wysokości stacji paliw) w kierunku skrzyżowania z ulicą Kołobrzeską. Drogowcy wprowadzili tam tymczasową organizację ruchu. Prace na tej części ulicy mają potrwać około dwóch miesięcy. Całe zadanie powinno być wykonane do końca października.

Przebudowa ulicy Leonharda początek lipca 2018

Z kolei łącznik pieszo-rowerowy pod nowym mostem św. Jakuba będzie otwarty w przyszłym tygodniu, a jeśli chodzi o skwer przy CH Manhattan, miasto planuje zorganizować tam otwarcie parku kieszonkowego i zaprosić na nie mieszkańców. Termin? Połowa lipca.

Paweł Jaszczanin
p.jaszczanin@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (61) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ziko #2641037 | 81.190.*.* 11 gru 2018 09:07

  W listopadzie? Mamy połowę grudniu a oddaniebukicy jest daleko w lesie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uyf #2548204 | 213.76.*.* 2 sie 2018 16:14

  A dlaczego Partyzantów ma być skończona w listopadzie zamiast w lipcu ? Jaki jest tego powód ? Już w ubiegłym roku mieszkańcy alarmowali, że uica została zamknięta , a żadne prace nie sa prowadzone. Wtedy rzecznik ratusza uspokajał, że jest czas, że to sprawa wykonawcy jak rozłożył prace, ważne że skończy remont w terminie. No i nie skończył. Kto za to odpowiada ? Wykonawca ? Z pewnością,! A kto z urzędników, że wybrał takiego wykonawcę i pomimo sygnałów nie wyegzekwował od wykonawcy nale zytego tempa prac ? Prosimy o nazwisko tej osoby i informację jakie poniosła konsekwencje. Inna rzecz, skoro wykonawca nawalił z terminem to chyba musi ponieść karę , oczywiście finansową . To samo dotyczy ul. 11 Listopada. Była fuszerka, została naprawiona, ale przez ponad 2 miesiące ulica była wyłaczona z ruchu. To oprócz naprawy powinna być kara finansowa. W końcu mieszkańcu mieli utrudnienia i oni powinni być beneficjentami pieniędzy z tych kar, Do rozważenia jest czy w formie obniżonych podatków czy może z tych pieniędzy powinna być sfinansowana jakaś inwestycja służąca ogółowi mieszkańców. W każdym razie nie może być tak że za fuszerkę czy nieróbstwo nikt nie powniesie odpowiedzialności. Czekamy na informację w tej sprawie od prezydenta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dwa koła #2543246 | 77.111.*.* 25 lip 2018 14:19

  Kiedy będzie oddana "Łynostrada"?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mama #2533340 | 178.36.*.* 9 lip 2018 23:28

  Kiedy beda wreszcie zrealizowane prace ktore wygraly OBO? Bo na razie wyglada, ze budzet obywatelski to wielka lipa lansik grzybowicza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Grzymowicz!!!! #2533295 | 188.146.*.* 9 lip 2018 21:29

  Co??? Urna blisko ;-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (61)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages