Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Nie działa fontanna w Parku Centralnym

2018-07-03 10:20:16 (ost. akt: 2018-07-03 16:23:09)
W Parku Centralnym w niecce fontanny trwa wymiana oświetlenia

W Parku Centralnym w niecce fontanny trwa wymiana oświetlenia

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Z fontanny wypompowano wodę i jej wnętrze świeci pustkami. Jak się okazuje, przyczyną jest wymiana oświetlenia. Prace mają zakończyć się jeszcze przed weekendem.

Fontanna w Parku Centralnym od początku jej powstania cieszyła się zainteresowaniem olsztyniaków i turystów. Kule umieszczone we wnętrzu imitują Układ Słoneczny, a wieczorami uroku fontannie dodawało oświetlenie. Od kilku dni już nie możemy podziwiać wodnego spektaklu, bo w niecce nie ma wody. To wzbudziło zainteresowanie olsztyniaków, a jednocześnie obawy, że wody nie będzie w niej już do końca wakacji.

— Zawsze przychodziliśmy tutaj na spacery, a nie ukrywamy, że fontanna była jedną z atrakcji. Tymczasem od kilku dni nie działa — przyznaje Maria Paszkowska, olsztynianka. — Trochę szkoda, bo była to jedna z atrakcji turystycznych. Dzieci też są rozczarowane.

W czasie pikniku rodzinnego, który odbył się tutaj w weekend, wnętrze fontanny świeciło pustkami. Najmłodsi wykorzystali okazję i urządzili sobie dzięki temu rowerowy tor przeszkód. A goście pikniku narzekali, bo liczyli, że fontanna będzie działać. Zapytaliśmy więc, kiedy służby usuną awarię.

— Fontanna w Parku Centralnym jest wyłączona ze względu na wymianę oświetlenia w niecce. Prace, co oczywiste, wymagały wypuszczenia wody. Wymiana powinna zakończyć się w tym tygodniu. Wówczas fontanna zostanie uruchomiona na weekend — informuje Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. — Serwis jest wykonywany jako naprawa gwarancyjna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BTW #2530180 | 88.156.*.* 3 lip 2018 20:27

  Swoją drogą jak przeczytałem, że fontanna nie działa to też pomyślałem, że zapchała się przez cyganów.. :-D co najstraszniejsze nie byłem pierwszy który o tym pomyślał .. jak patrzę w komentarzach wiele osób zaniepokoiło co teraz z tymi biednymi dziećmi które nie będą miały gdzie się umyć...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ooo #2530176 | 88.156.*.* 3 lip 2018 20:25

  Nie lubię narzekać ale park centralny poza właśnie tym miejscem z fontanną i jej pobliżem nie oferuje zbytnich atrakcji do spędzania tam czasu. Pomysł zacny bo lepsze to niż to co było tam kiedyś, ale można tam jeszcze zrobić dużo dobrego i mam nadzieję,że ktoś wykorzysta ten potencjał. Brakuje tam też chociażby takiego klimatu jaki daje park kusocińskiego itd. A sam plac zabaw jak na taki "Central Park" nie oferuje zbyt wielu atrakcji dla maluchów, a przecież chociażby taki dobrze rozbudowany plac zabaw mógłby zachęcać rodziny do spędzania czasu w centrum

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Śmiech na sali #2530171 | 188.146.*.* 3 lip 2018 20:17

   że wymiana kilku lampek "powinna zakończyć się do końca tygodnia ". e, rzecznik, co to ma znaczyć?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Napiszcie coś o Grzymowiczu... #2530168 | 5.172.*.* 3 lip 2018 20:14

   ma za dużo dobrego samopoczucia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. PGR Olsztyn #2530164 | 37.47.*.* 3 lip 2018 20:04

   W parku Jakubowo, mała fontanna nie działa od zeszłego sezonu, a duża robi konkurencję dla dziurawego prysznica. Rewitalizacja zakończona powodzeniem! No ale lepsza drama z akcji serwisowej...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages