Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Niedziele wolne od handlu wykańczają małe sklepy

2018-06-27 10:35:27 (ost. akt: 2018-06-27 16:15:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

— Byłam zwolenniczką zakazu handlu w niedziele, ale forma, w jakiej został wprowadzony, jest nie do zaakceptowania dla polskich handlowców - podkreśla Elżbieta Czacharowska, właścicielka trzech sklepów w Ostródzie. Kobieta prosi premiera o zmianę ustawy.

Projekt zakazu handlu w niedzielę zarówno zwolenników jak i przeciwników. Wolne niedziele miały być okazją do spędzania czasu z najbliższymi. Taki był zamysł rządu, prowadzącego politykę prorodzinną.

Pracownicy branży usługowej mówią jednak o niesprawiedliwości, jakiej doświadczyli i nie kryją oburzenia. Trudno im się dziwić, przecież tak jak pracownicy handlu mają rodziny i chcieliby skorzystać z uroków niedziel na spacerze, a nie za ladą np. lodziarni, której zakaz handlu w niedzielę nie objął.

To niejedyny przykład folwarku zwierzęcego. Oburzeni są również właściciele małych sklepów. Mówią o nierównym traktowaniu. Bo o ile ich utargi i biznes cierpią ze względu na wyłączenie z handlu jednego dnia w tygodniu, to sklepów Żabka ten przepis nie dotyczy. Sieć wpadła na pomysł, by ze swoich sklepów zrobić placówki pocztowe.

— Denerwujący jest fakt otwarcia wszystkich Żabek od początku obowiązywania ustawy. Im wolno, a my co, z innej gliny ulepieni? — pyta Czacharowska, cytowana przez portal "Wiadomości Handlowe".

Zakaz staje się tym bardziej dotkliwy, im bardziej zbliżamy się do pełni sezonu wakacyjnego. Ostróda, w której pani Elżbieta prowadzi działalność, jest przecież miastem chętnie odwiedzanym przez turystów. Takich miast jest zresztą w naszym regionie więcej.

Kobieta napisała list, w którym apeluje do premiera o wprowadzenie zmian.

— Proponuję zwolnić polskie sklepy wykonujące 10 mln rocznie obrotu z obowiązujących zakazów, ponieważ lecimy w dół - napisała Czacharowska do premiera i marszałka Sejmu. — Szanowna władzo, bez polskiego kupca i chłopa nie da się budować Wolnej Polski — pisze kobieta.

Pani Elżbieta ma nadzieję, że otrzyma odpowiedź od premiera Morawieckiego i marszałka Kuchcińskiego i że jej prośba zostanie wysłuchana.

— Byłam zwolenniczką zakazu handlu w niedziele, ale forma, w jakiej został wprowadzony, jest nie do zaakceptowania dla polskich handlowców — podkreśla Czacharowska.


źródło: wiadomoscihandlowe.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krys #2527821 | 89.191.*.* 29 cze 2018 08:45

  Na szczęście sklepy internetowe zawsze moga działać i byc otwarte ale tez nie wiadomo na jak długo http://ismarket.pl/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oiy #2527632 | 185.139.*.* 28 cze 2018 20:15

  Była zwolenniczką zakazu handlu w niedziele a teraz prosi premiera o zmianę ustawy.......byli zwolennikami pisu a teraz chcą popełnić samobójstwo....debile !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #2527247 | 83.18.*.* 28 cze 2018 08:35

  Co za hipokryzja! Pani ma pretensję, że musi stać za lada w niedzielę we własnym sklepie, z czego ma więcej pieniędzy, niż w czasach, gdy zakazu nie było. Dziwne, że ma pretensje, że rząd zafundował jej nakaz zamknięcia konkurencyjnych sklepów w niektóre dni. O jakim wykańczaniu sklepów mowa? Akurat sklepy, które zaopatrujemy w wędliny zauważają wzrost obrotów przed wolnymi dniami i w niedziele handlowe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Żabka #2527176 | 94.254.*.* 28 cze 2018 06:05

  Och jaką krzywdę zrobili dla pani przypomni sobie pani jaką szefową była pani wcześniej A co do Żabek to właściciele stoją jakby pani chciała wiedzieć To proszę wziąść tyłek i zacząć pracować w niedziele komuna się skończyła zapomniała pani jak pracownice pracowały

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pat #2527134 | 188.146.*.* 27 cze 2018 23:09

  Z żabkami bzdura. Którejś wolnej niedzieli zajechalem do czterech i wszystkie były zamknięte

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (53)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages