środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Poseł Małecki wspiera radnych w Olsztynie i prosi prezydenta o wyjaśnienia. Prezydent odpowiada

2018-06-13 18:23:16 (ost. akt: 2018-06-14 08:42:33)

Autor zdjęcia: Krzysztof Kucharczak

Radni nie byli zadowoleni z dotychczasowych odpowiedzi prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza, na ich pytania dotyczące m.in. wysokości nagród przyznawanych urzędnikom, więc poprosili o wsparcie posła PiS, Jerzego Małeckiego. Wspólnie z nim weszli do ratusza.

Dzisiaj o godzinie 13.30 odbył się przed olsztyńskim ratuszem briefing prasowy posła Jerzego Małeckiego. Ci, którzy spodziewali się, że został on zwołany w celu wyjaśnienia przez posła sytuacji związanej z nieodpowiedzialnym zachowaniem jego syna, byli jednak w błędzie.Okazało się, że celem wizyty posła Małeckiego była chęć wsparcia działań olsztyńskich radnych, którzy postanowili poprosić prezydenta miasta o udzielenie wyjaśnień dotyczących stawek wynagrodzeń prezydenta, jego zastępcy, sekretarza i skarbnika miasta, nagród przyznawanych ratuszowym urzędnikom oraz list obecności władz Olsztyna, a także spis delegacji i ich efektów.

Jak przekonywał radny Maciej Tobiszewski, dotychczas podobne interpelacje składane przez radnych, spełzały na niczym, bo prezydent nie udzielał satysfakcjonujących odpowiedzi.

W związku z tym, że Piotr Grzymowicz przebywa na dwutygodniowym urlopie, delegację przyjął jego zastępca, Ryszard Kuć. Zapewnił radnych i posła, że przekaże pytania prezydentowi. Przedstawił też listę swoich obecności.Prezydent Olsztyna nie krył swojego zdziwienia zaistniałą sytuacją. Wydarzenie skomentował w obszernym poście na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Zdaniem prezydenta Grzymowicza ta sytuacja jest kuriozalna, a większość informacji,które chciał uzyskać jest dostępna w Internecie,

- Nie chcę dalej pastwić się nad pismami pana posła, bo jak wspomniałem, 75 proc. odpowiedzi jest już ogólnie dostępnych, a pozostałe wymagają czasu na opracowanie, ale trudno się w nich doszukiwać sensacji - napisał prezydent Grzymowicz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (93) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z daleka #2521566 | 83.28.*.* 19 cze 2018 09:53

  jejku przecie w Olsztynie MACIE WYBITNĄ pOSŁANKĘ P. Arent, jak oglądałem w tv to kręci sie przy "AGENCIE ' TOMKU., ale wy macie towarzystwo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. EWA #2519517 | 83.9.*.* 15 cze 2018 07:52

  A dlaczego GO pisze, że delegację przyjął zastępca Grzymowicza Ryszard Kuć, skoro jest dopiero trzecim zastępcą prezydenta? Pierwszym zastępcą jest Jarosław Słoma, drugim Halina Zaborowska-Boruch. O ile mnie pamięć nie myli, P. Kuć pracuje w urzędzie najkrócej.Coś mi tu śmierdzi..... Czy to szukanie kozła ofiarnego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Podłość podłej zmiany #2519490 | 94.254.*.* 15 cze 2018 06:12

  Przyjechał partyjny kacyk pluć i kąsać . Lepiej niech zacznie wychowywać swojego syneczka ,który powinien siedzieć za ucieczkę z miejsca wypadku . Dlaczego Kogut i Dibieniecki nie siedzą oni dopiero mają na sumieniu ale ,że są z "waszej" paczki to są pod ochroną .

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kasikasz #2519487 | 83.6.*.* 15 cze 2018 05:48

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wszystko przecież w białych rękawiczkach robione. Doskonale się już tego przez tyle lat nauczyli. Więc byle poseł i tak nic nie zdziała.

  2. Dzisiaj afera z PISowską posłanką w Skarżysku #2519425 | 188.146.*.* 14 cze 2018 22:58

   Prezydent miasta zawiadamia prokuraturę. Co ciekawe, z panią PISowską posłanką przyszedł sobie pan radny, prawdopodobny kandydat PISu na prezydenta miasta.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (93)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages