Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Pomoc społeczna wymaga zmian. Happening na plaży miejskiej

2018-06-04 23:02:26 (ost. akt: 2018-06-04 23:13:16)

Autor zdjęcia: KJM

Do Olsztyna przyjechał autobus kampanii EMINbus, która ma zwrócić uwagę na problem godnej pomocy społecznej. W poniedziałek 4 czerwca na plaży odbył się happening. Zdjęcia!

W programie happeningu znalazł się m.in. pokaz szczudlarzy ze stowarzyszenia Arka przy współpracy z Teatrem Cezar. Olsztyniaków długo nie trzeba było namawiać do wspólnego malowania mapy szczęśliwej Europy. Maluchy z radością korzystały z malowania buziek, a entuzjazm najmłodszych wzbudziły bańki mydlane czy balonowy zwierzyniec.

Była to również okazja, by spotkać się z działaczami społecznymi i wolontariuszami z różnych krajów i podpisać petycję do polityków unijnych i głów państw europejskich, wspierając w ten sposób działania na rzecz zapewnienia godnej pomocy społecznej dla wszystkich potrzebujących. Nie brakowało chętnych, którzy podpisywali się pod petycją i wskazywali, że pomoc społeczna w Polsce wymaga zmian.

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa i Bank Żywności w Olsztynie zapraszają też we wtorek 5 czerwca na seminarium „Podróż na rzecz godnej pieniężnej polityki społecznej”, które odbędzie się od godzinie 11.30 w budynku Wydziału Nauk Społecznych UWM przy ulicy Żołnierskiej 14.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages