Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rower ma same zalety!

2018-05-29 15:00:22 (ost. akt: 2018-05-29 15:01:22) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Kiedy ostatnio jechałam w swoim życiu rowerem, miałam jakieś 15 lat i było to w ubiegłym wieku. W międzyczasie przesiadłam się na samochód i — zdawałoby się — rowerową przygodę skończyłam bezpowrotnie...

Co jednak nie przeszkadza mi od czasu do czasu zajrzeć do salonu rowerowego, pooglądać, a nawet poprzymierzać się do najnowszych modeli w zaprzyjaźnionym sklepie. Tym bardziej, że właściciel, Tomasz Osełkowski, do moich oporów ma anielską cierpliwość i ze stoickim spokojem wylicza argumenty dowodzące wyższości roweru nad innymi środkami lokomocji.

— Proszę tylko policzyć — zachęca. — Ja samochodem z domu do swojego salonu jadę dobre 35 minut, a i to przy sprzyjających światłach. A rowerem ta sama trasa zajmuje mi najwyżej 20 minut...! Dlatego uważam, że rower, szczególnie przy obecnie tak zakorkowanym Olsztynie, to oszczędność czasu, a niejednokrotnie także nerwów. Poza tym rower, ogólnie ruch, to zdrowie. Pamiętajmy, że jazda rowerem jest jednym z ćwiczeń kardio, nie tylko na mięśnie nóg. Wzmacniamy też mięśnie brzucha, ramion, pośladków, rośnie wytrzymałość naszych łydek, mięśni dwu- i czterogłowych ud. Jazda rowerem z odpowiednio ustawionym siodełkiem wzmacnia mięśnie placów odpowiedzialne za dolny (lędźwiowy) odcinek kręgosłupa. Rower pomaga schudnąć i jest najlepszym sposobem na zgrabne nogi — przekonuje pan Tomasz.

— Ja nie wiem, czy z tym zdrowiem to prawda — zaczynam chyba bardziej szukać wymówek. — Przecież jadąc ulicami, wdycham te wszystkie spaliny...

— Jeśli otworzy pani okno w samochodzie, będzie pani oddychać dokładnie tym samym powietrzem — ripostuje pan Tomasz. — Nie wspominając o szkodliwej klimatyzacji. A najważniejsze jest to, że przesiadając się na poruszany siłą mięśni rower, właśnie przyczynia się pani do ochrony środowiska. Rower nie emituje spalin, hałasu, a jeśli nawet przytrafi nam się korek — rowerem zawsze można skręcić w boczną uliczkę, a nawet w parkową aleję...!

Wszystkich zainteresowanych poprawą zdrowia, kondycji i walką o czystsze środowisko zapraszamy zatem do Sklepu Sportowego FIGURA, Olsztyn, ul. 5. Wileńskiej Brygady AK 38B (dawna Pstrowskiego).

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages