Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szpital Dziecięcy w Olsztynie będzie miał Centrum Urazowe

2018-05-25 13:43:14 (ost. akt: 2018-05-25 16:34:09)
Anna Goławska (Zastępca Dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich Ministerstwa Zdrowia) i dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek (Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie)

Anna Goławska (Zastępca Dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich Ministerstwa Zdrowia) i dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek (Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zapewni pomoc jeszcze większej liczbie dzieci, także spoza regionu, które trafiają tu z powodu najcięższych urazów. W szpitalu powstaje Centrum Urazowe dla Dzieci, którego zadaniem będzie natychmiastowa i wysokospecjalistyczna pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, którzy ulegli groźnym wypadkom.

W piątek (25.05) dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie podpisała w Ministerstwie Zdrowia umowę o dofinansowanie projektu „Dostosowanie struktury Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie do potrzeb Centrum Urazowego dla Dzieci”.

Średnio co czwarty pacjent, który jest leczony w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, trafia tu z powodu urazów i zatruć. W 2017 r. była to pierwsza przyczyna hospitalizacji dzieci. Do szpitala trafiło z tego powodu ok. 7 tys. pacjentów.

— Już teraz kompleksowo pomagamy dzieciom z najcięższymi urazami. Mamy doskonale wyszkolonych specjalistów z różnych dziedzin pediatrii, a także potrzebną infrastrukturę i sprzęt medyczny — podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

— Dzięki temu projektowi będziemy w stanie pomóc jeszcze większej liczbie pacjentów, także spoza regionu. Finansowe wsparcie Ministerstwa Zdrowia umożliwi nam posiadanie non stop w gotowości sal i stanowisk intensywnej terapii. W ramach projektu rozbudujemy naszą bazę o dwie nowe sale zabiegowe: urazowo-ortopedyczną i endoskopową wraz z odcinkiem wybudzeniowym. Kupimy też sprzęt medyczny, by wyposażyć te sale, m. in. stanowiska intensywnej terapii, aparat rtg, aparat usg z Dopplerem, gastroskop, kolonoskop, pulsoksymetry, kardiomonitory, defibrylatory z kardiowersją, elektrokardiograf, monitor parametrów życiowych, stół operacyjny, stanowiska do znieczulania, stanowiska wybudzeniowe, tor wizyjny, artroskop z optyką, pompy infuzyjne.


Wartość projektu wynosi ponad 11 mln zł, z czego kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – prawie 9,5 mln zł. Centrum Urazowe dla Dzieci w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie ma powstać do końca września 2019 r. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie został zakwalifikowany przez Ministerstwo Zdrowia do utworzenia takiego Centrum jako jeden z 12 ośrodków w kraju.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. centrum urazowe? #2508334 | 109.241.*.* 26 maj 2018 13:04

  a co to za centrum? Urazy będą robić?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brawo #2508005 | 88.156.*.* 25 maj 2018 21:55

  Brawo!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do Krystyny #2507916 | 95.90.*.* 25 maj 2018 19:11

  Czytaj Kochanie ze zrozumieniem. Chcesz powiedzieć, że 7 tys. dzieci z urazami czeka w szpitalu od roku na pomoc?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Krystyna #2507892 | 94.254.*.* 25 maj 2018 18:12

  A okres oczekiwania w kolejce jak zwykle bywa w tym szpitalu minimum rok W CZD szybciej idzie się dostać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages