Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Mali tancerze wykazali się wielką odwagą! [ZDJĘCIA]

2018-05-25 10:38:49 (ost. akt: 2018-05-25 10:49:17)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Regionalny taniec i piosenka królowały w Olsztynku. Odbył się tu powiatowy konkurs przedszkolnych zespołów artystycznych. Zwyciężyły dzieci z Bartąga.

Konkurs z udziałem siedmiu zespołów odbył się w sali sportowej zaprzyjaźnionego publicznego gimnazjum. Głównym organizatorem było miejskie przedszkole z Olsztynka. Impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Olsztynka i przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury, który zapewnił nagłośnienie.

Mali uczestnicy, wspierani przez opiekunów, wykazali się wielką odwagą, zwłaszcza że oceniało ich troje profesjonalistów — tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, a ciepłą atmosferę stworzyła prowadząca Karolina Nowacka.

— Konkurs wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości — powiedziała nam Barbara Sternicka, dyrektorka przedszkola w Olsztynku. — Patriotyzmu i zainteresowania dorobkiem polskiej kultury w dziedzinie regionalnego folkloru należy uczyć już od dziecka.

W konkursie wzięły udział przedszkolaki z Olsztynka, Bartąga, Butryn, Jezioran, Waplewa, Jonkowa i Klewek. Poziom konkursu był wysoki, co podkreśliło jury. Zaprezentowano regionalne i narodowe tańce, jak na przykład szota, szewca, pofajdoka czy poloneza.

Opiekunowie i rodzice postarali się, aby dzieci miały piękne stroje z dodatkami, między innymi z naszego regionu, a także krakowskie czy też w klimacie salonowym do poloneza (chłopcy ubiory ułańskie, dziewczęta długie balowe suknie).

Po gorącej dyskusji jury uznało, że pierwsze miejsce należy się zespołowi przedszkolnemu z Bartąga, drugie z Jonkowa, trzecie z Olsztynka. Wyróżnienie otrzymały natomiast przedszkolaki z Waplewa. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i pamiątkowe medale.

wu-ka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages