Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Pomnik elektryka przebija Kopernika

2018-05-18 12:15:55 (ost. akt: 2018-05-18 12:16:47)

Autor zdjęcia: Krzysztof kacprzycki

Do tej pory Olsztyn słynął między innymi z pomnika Kopernika stojącego przed olsztyńskim zamkiem. Teraz ma szansę stać się sławny dzięki pomnikom elektryków, które powstają w Olsztynie jak grzyby po deszczu.

Wysyp metalowych "elektryków" zauważył radny Krzysztof Kacprzycki. I złośliwie skomentował to na swoim blogu:

Mając na uwadze estetykę miasta i nasze aspiracje co do poprawiania jakości życia zwracam się z prośbą o wprowadzenie odpowiednich standardów, obowiązkowego zwracania uwagę na umiejscowienie oraz formę/estetykę rozdzielni elektrycznych.

To nie jest moja pierwsza interpelacja w sprawie, była przy okazji budowy linii tramwajowej oraz w sprawie linii SN w Parku Zacisze. Poprzednie problemy udało się z sukcesem rozwiązać zatem może i tym razem uda się ten problem rozwiązać zarówno przy obecnie prowadzonych jak i w przyszłości inwestycji.

Dysponujemy Parkiem Naukowo Technologicznym i rozwiązanie tego problemu jest idealne na StartUP lub wspierany przez miasto program wdrożeniowy. Umieszczanie w pasie drogowym skrzynek elektrycznych zaczyna dochodzić już do karykaturalnych rozmiarów warto szukać rozwiązań podziemnych, wkomponowanych w ściany budynku, istniejące lampy. Obecne sytuowanie „na widoku” nikomu chwały nie przynosi. Warto może się pokusić o instalowanie może wyspecjalizowanej małej architektury celem ukrycia „pomników elektryka” bo wszędzie zauważalne szafki stanowią tylko pożywkę dla nielegalnych reklam oraz są ostoją brudu. Poniżej dołączam kilka przykładowych fotografii wykonanych tylko przy ulicy Pieniężnego

Może ogłoszenie konkursu graficznego (na już istniejące), bądź architektoniczno/graficznego na planowane w przyszłości rozwiązanie w przyszłości pozwoli uchronić Olsztyn od wątpliwej urody „małej architektury”? Może warto dołożyć klika mb kabla zakopanego w ziemi by zdjąć z eksponowanych miejsc niskobudżetowe szafy instalacyjne?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a w Gdyni... #2504548 | 89.228.*.* 19 maj 2018 10:15

  A w Gdyni i innych miastach potrafią zadbać o detal, dlaczego u nas jest wciąż inaczej ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dziwne miasto #2504545 | 89.228.*.* 19 maj 2018 10:12

  Za chwilę ktoś tam wieniec złoży ? Ale serio - widać brak koordynatora międzybranżowego w tym projekcie, każdy załatwił swoją branżę i "poszedł do domu" i oto kwiatki. Kiedyś takim koordynatorem był architekt, dziś oszczędzamy /a może umiejętności brak/ i efekty widoczne. Jak można wydać mnóstwo kasy i tak lekko zepsuć ciężką robotę wielu ludzi. To jest wysokiej klasy umiejętność ! Drugim takim kwiatkiem w okolicy jest ta ohydna bariera autostradowa na moście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lwx #2504262 | 83.6.*.* 18 maj 2018 19:03

  Niestety nie jest to ani śmieszne ani niezgodne ze sztuką budowlaną. To jest właśnie Polska. Nie jest to nigdzie uregulowane i nawet nie są prowadzone jakiekolwiek prace ażeby ten stan zmienić. Jest jeszcze gorzej jak się autorom artykułu wydaje. Nie ma tu winy miasta bo mamy takie prawo jakie mamy. Zamiast politycy wziąć się do pracy to wszyscy dzielnie debatują a miasta zostaną zaśmiecone (w szczególności pod ziemią czego to nie widzimy ale pozostanie ten bałagan na lata). Potem się dziwimy, że koszty przebudowy są tak wysokie. Poczekajmy do wyłonienia kandydatów na prezydenta a wtedy będzie można już w szczegółach określić faktyczne zaniedbania urzędników co do rozliczania kosztów przebudowy ulic. Chyba to będzie sprawa dla prokuratora bo straty miasta idą co roku w miliony. Można to udowodnić na 100% w przeciągu 10 minut. Będzie wesoło. Pytanie tylko jest jedno któremu z pretendentów te dane przekazać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ijjj #2504238 | 80.53.*.* 18 maj 2018 17:57

   pomniki elektryki idealnie pasują i komponują się z betonowym krajobrazem miasta, patrzcie jak CYMBAL z zapałem spełnia swoje wizje już na skandzie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Radny niech pilnuje swojej roboty... #2504203 | 83.6.*.* 18 maj 2018 17:02

   ... a nie szuka dziury w całym. Ale no tak, przecież za pasem wybory, więc trzeba się czymś "wykazać"...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages