Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Kolejny wypadek na ścieżce rowerowej w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2018-05-13 17:38:01 (ost. akt: 2018-05-14 08:44:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na ścieżkach rowerowych coraz większy ruch. I, niestety, nie zawsze jest na nich bezpiecznie. W dzisiejszym zderzeniu dwojga rowerzystów na al. Obrońców Tobruku ucierpiała kobieta. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do Holendrów nam daleko, ale na polskich ścieżkach rowerowych można spotkać coraz więcej miłośników jednośladów. W czasie tak pięknych słonecznych weekendów, jak ten, który właśnie powoli się kończy, rowerzystów można spotkać na każdym kroku. Niestety, wiąże się to także z większą częstotliwością wypadków z ich udziałem.

Dzisiaj (13 maja) po południu na ścieżce rowerowej na al. Obrońców Tobruku doszło do zderzenia dwojga rowerzystów.


Wypadek rowerzyści Tobruku

Olsztyn-17-letni rowerzysta przejeżdżając przez przejście dla pieszych na Obrońców Tobruku wjechał na śnieżkę rowerową i zajechał drogę dwóm rowerzystom. Zderzył się z kobietą która trafiła z urazem nogi do szpitala. Sprawa zna


17-latek zamiast przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych, przejechał przez pasy i wjechał na ścieżkę rowerową. Niestety, nie upewnił się, czy nie zagraża niczyjemu bezpieczeństwu i prawdopodobnie nie zauważył rowerzystki, która wspólnie z mężem jechała od strony al. Warszawskiej. W wyniku zderzenia ucierpiała kobieta. Poszkodowanej pomocy udzielili ratownicy medyczni. Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala.

Na miejscu policjanci dokonali także oględzin rowerów. Jeśli 17-latkowi zostanie postawiony zarzut spowodowania wypadku, przed sądem będzie odpowiadał jak dorosły.Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na jednej z olsztyńskich ścieżek rowerowych miało miejsce inne niebezpieczne zdarzenie. Na al. Warszawskiej doszło do czołowego zderzenia dwójki rowerzystów.

Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie tutaj.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sokrates...... #2502426 | 83.6.*.* 15 maj 2018 23:54

  Każdy rowerzysta powinien mieć KARTĘ ROWEROWĄ przy sobie tak jak kiedyś było i Policja powinna bardzo często sprawdzać rowerzystów mieli by więcej mandatów !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xsx #2501823 | 88.156.*.* 15 maj 2018 09:28

  Generalnie nie rozumiem dlaczego w prawie o ruchu drogowym dopuścili możliwość przejazdu rowerem przez przejścia dla pieszych. Przecież to rosyjska ruletka, szczególnie na przejściach przy lub na ruchliwych arteriach. Jeżdżąc z córką rowerem, zawsze zwracam jej uwagę by na przejściach bądź nawet przejazdach rowerowych zawsze przeprowadzała rower pieszo. Przecież tu chodzi o jej zdrowie, co z tego że miała by prawo przejechać a wina byłaby kierowcy auta. Zdrowia by nikt nie wrócił. Rowerzysta często bagatelizuje niebezpieczeństwo, ma wolniejszą reakcję na zagrożenia. Przejazdy rowerowe nie są zoptymalizowane pod szybką jazdę. jeżeli ktoś wpada na przejazd rowerowy z prędkością powiedzmy 40km/h to nie ma szans na szybką reakcje. Poza tym widząc przejazd na ścieżce przy sikorskiego przy biedronce można niezły serial grozy nagrać. Rowerzyści pełną prędkością przelatują niewielu zwalnia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. nikiel #2501822 | 94.254.*.* 15 maj 2018 09:28

   Głupi gówniarz. Żadnego pojęcia o jeździe na rowerze. Krzywdę innym wyrządza. Jełop.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. heniek #2501770 | 82.177.*.* 15 maj 2018 08:43

   Przy mnogości zakazów, nakazów i innych ograniczeń, dbałości o bezpieczeństwo na drogach ograniczono prędkość w mieście do 50 km/h. Te same ograniczenie teoretycznie obowiązuje rowerzystów, gdyż nie ma przepisów odrębnych regulujących tą kwestię. Jestem w stanie zrozumieć na drogach, ale ścieżki rowerowe, czy inne miejsca szczególne, często współistniejące z ciągami pieszymi , jak np. przejazdy dla rowerów powinny również być z ograniczeniami prędkości (dla rowerów).

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. kolejny wypadek na ścieżce rowerowej w Olszty #2501400 | 83.6.*.* 14 maj 2018 15:56

    Chłopak uderzył twarzą w gałąź wystającą z pobocza na ścieżkę rowerową. Chyba straci oko...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (94)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages