Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Jakie efekty przyniosła informatyzacja Szpitala Dziecięcego w Olsztynie?

2018-05-11 11:43:26 (ost. akt: 2018-05-11 11:47:32) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Zakończyła się kompleksowa informatyzacja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. — Bardzo się cieszę, że dzięki temu projektowi powstały liczne udogodnienia dla naszych Pacjentów i ich Rodziców, a także personelu — podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Zakończył się czwarty i zarazem ostatni etap kompleksowej informatyzacji Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jego efekt to unowocześniony system informatyczny w całym szpitalu, przede wszystkim w Dziale Radiologii oraz wprowadzone dwa nowoczesne narzędzia, które ułatwią Rodzicom Pacjentów kontakt lekarzami.

— Pierwszym z nich jest moduł e-Wyniki, który umożliwia Rodzicom dostęp do wyników badań dziecka, które zostały zrobione w szpitalu, za pośrednictwem internetu (logując się na swoje konto do e-Portalu np. przez stronę internetową szpitala: www.wssd.olsztyn.pl) — mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. — Natomiast usługa e-Wywiad umożliwia elektroniczne wprowadzenie przez Rodzica Pacjenta informacji dotyczących jego zdrowia przed wizytą w celu skrócenia czasu wizyty. Dzięki e-usłudze Rodzic ma możliwość w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego mającego dostęp do internetu, uzupełnić informacje o dziecku, by przekazać je lekarzowi. To dodatkowa szansa kontaktu z lekarzem.

Rodzice Pacjentów nie muszą teraz specjalnie jechać do szpitala i stać w długich kolejkach. Mogą zarejestrować dziecko do poradni szpitalnych za pomocą internetu (przez e-Portal, do którego wejście znajduje się na stronie szpitala: www.wssd.olsztyn.pl), ponadto dostają przypomnienie o wizycie sms-em. Zbudowany został system telekonsultacji, który pozwala również w szybki i komfortowy sposób świadczyć usługi na rzecz innych szpitali. Przykładowo lekarze opisują otrzymane przez internet zdjęcia RTG, a opis badania wysyłają drogą elektroniczną.

— Posiadamy także system integracji sal operacyjnych, dzięki któremu możemy przesyłać obraz z różnych źródeł lekarzom znajdującym się na sali operacyjnej, a także przesyłać obraz z operacji do sali konferencyjnej w celach szkoleniowych dla studentów lub innych specjalistów — dodaje dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek. — Bardzo ułatwił i usprawnił nam pracę również wdrożony przez nas moduł „żywienie pozajelitowe”, pozwalający lekarzom zlecać do apteki wykonywanie mieszanek do żywienia pozajelitowego, które otrzymują Pacjenci w oddziale.

Dzięki kompleksowej informatyzacji w szpitalu powstała nowoczesna sieć komputerowa, służąca zarówno pracownikom medycznym (dokumentacja medyczna jest dostępna w wersji elektronicznej i dostęp do niej mają wszyscy uprawnieni pracownicy), jak i administracji szpitala. To bardzo duże udogodnienia, znacząco poprawiające wydajność pracy.

Całkowita wartość IV etapu projektu „Informatyzacja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie” wynosi 789 981 zł, w tym 665 294 zł dofinansowania z Unii Europejskiej i 124 687 zł wkładu własnego.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages