Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Oblegany Bieg Strażaka w Janczarach

2018-05-05 23:00:00 (ost. akt: 2018-05-06 09:52:59)

Autor zdjęcia: KJM

Ponad sto osób z całej Polski wzięło udział w Biegu Strażaka, który odbył się w Gospodarstwie Agroturystycznym Janczary. Tam też odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

- Do Biegu Strażaka zgłosili się do nas zawodnicy z całej Polski. Przyjechali z Warszawy, Wrocławia, z przygranicznych miejscowości. Są też strażacy m.in. z Bartoszyc - mówił Artur Żywicki z OSP Barczewko. - Naszą imprezę organizujemy po raz trzeci, w tym roku pomyśleliśmy, by zorganizować bieg. W czasie naszego wydarzenia odbywają się licytacje, a dochód z imprezy przeznaczymy na zakup sprzętu do ratownictwa i szkolenia dla naszych strażaków.

Imprezę zorganizowało OSP Barczewko. W Janczarach odbyły się też Gminne Obchody Dnia Strażaka.
O godz. 14 wystartował bieg najmłodszych. Maluchy miały do pokonania 500 m. Chętnych nie brakowało, a z najmłodszymi, jako wsparcie, pobiegli też rodzice. Później kolejna z atrakcji dnia, czyli Bieg Strażaka 2018. Uczestnicy przebiegli około 10 kilometrów, ale każdy z nich podkreślał, że trasa była bardzo wymagająca i trudna.

W programie znalazły się również pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa technicznego. Na zakończenie strażacy zorganizowali ognisko.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages