Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

+/-Olsztyn. Kopernik to jedyne, co mamy do sprzedania

2018-05-12 09:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 14:45:25)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Lato za pasem to dobry moment, żeby po raz enty zastanowić się, czy Olsztyn może być miastem turystycznym. Czy ma na to potencjał? Wielu to się marzy, ale są to tylko marzenia.

Proszę bowiem podać mi choć jeden przykład dowodzący, że jadącemu nad mazurskie jeziora turyście warto choć na 5 minut zatrzymać się w naszym mieście. Proszę mnie oświecić (piszcie do mnie na FB), bo ja takiego lepu po prostu nie widzę.

To nie jest zarzut wobec obecnej czy byłej władzy, bo Olsztyn po prostu nie jest turystycznie atrakcyjny. Zarzutem (jeżeli już) może być to, że brniemy w ten mit. Zamiast tego powinniśmy promować Olsztyn jako dynamiczne, uniwersyteckie miasto. We wszystkich aspektach.

Pozostając na turystycznym poletku: można promować Olsztyn Kopernikiem w stylu cepeliowskim z konikami warmińskimi w tle. Zdecydowanie ważniejsze dla nas jest jednak promowanie Olsztyna przez Kopernika jako ikonę popkultury. Wielkiego naukowca, którego duch do tej pory kręci Olsztynem. Swojego czasu w tym kierunku poszedł Maciej Rytczak, kiedy kierował promocją w starostwie, a potem w ratuszu.

Światowa rozpoznawalność Kopernika to dla Olsztyna idealna marka. Jednak nie turystyczna, ale naukowo-technologiczna.
Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Observer #2506766 | 31.1.*.* 23 maj 2018 23:34

  Teraz, kiedy prezydent Gdańska wylał guano do morza, dziwne, że nasi nie ruszyli z drapieżnym marketingiem o czystych jeziorach nad morze i po Polsce. Poza tym trzeba coś robić ,a nie betonować miasto. Pomysły zaczerpnięte z ... Turcji: Jeep safari po lesie-jeśli nie można spalinowymi, to melexami elektrycznymi terenowymi, np. właśnie do parku lin m.in; opłynięcie Olsztyna jeziorami z baza turystyczną-trochę pochylni, przekopów i... pół namiotowych, pod kampery i domki holenderskie. Wygrodzić kawałki na każdym jeziorze plus otwierana, zamykana hala, panele fotowoltaniczne i mamy wodę ciepła cały rok miejscowo do kąpieli. Można? Można tylko trzeba myśleć, a nie betonować miasto i wciąż tylko tramwaje i tramwaje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kóba #2501375 | 83.31.*.* 14 maj 2018 15:23

  KOPERNIK to Toruń / pierniki,miejsce urodzenia, utrzymywana tam tradycja. OLSZTYN -to wieś koło Ostródy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ZONK #2500297 | 94.254.*.* 12 maj 2018 21:53

   Jest jeszcze OSIOL Ratuszowy o imieniu Piotr tylko kto tego durnia zechce chocby ogladac,a co dopiero kupic

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztyniak #2499990 | 86.173.*.* 12 maj 2018 11:25

   Zgadzam sie z wyjatkiem tego calego Rytczaka ,lewaka i pseudofachowca od promocji,ktory zrobil z wizerunku Kopernika sodomite i komunistycznego zbrodniarza.Olsztyn jest "turystycznym miastem" na pol dnia a sama turystyka na Warmii i Mazurach stala sie turystyka niszowa

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. JM #2499974 | 109.241.*.* 12 maj 2018 10:55

   Gdy ktoś jest urodzoną marudą, nic go nie przekona. Pomyślmy: 1. Największy Las miejski w Europie, okraszony bardzo długimi, wciąż rozbudowanymi ścieżkami rowerowymi i szlakami pieszymi, 2. Plaża miejska, którą nagrodzono między innymi nagrodą za najlepiej wykonany projekt architektoniczny roku 2016, doceniona podczas Projektu Plaża organizowanego przez stację TVN, 3. Możliwość zorganizowania spływu kajakowego, którego trasa przebiega przez ścisłe centrum Olsztyna. Rzeka Łyna gwarantuje spokojny spływ w niesamowitej scenerii zieleni, 4. Park Trampolin i Papugarnia jedyne w promieniu 180km, 5. Nietypowy jak na polskie warunki kompleks parków usytuowanych w centrum miasta (Park Centralny, Park Podzamcze), 6. Wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach napoje z firmy "Browar Kormoran", której fabryka przebiega wzdłuż niedawno wybudowanej linii tramwajowej, którą porusza się najszerszy w Polsce tramwaj. Mógłbym tak pisać naprawdę bardzo długo. Ja namawiam wszystkich swoich znajomych na wizytę w Olsztynie i nikt nie wyjechał zawiedziony.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages