Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podpis na wagę więzienia? Olsztynianka oskarżona o fałszerstwo

2018-04-30 14:47:47 (ost. akt: 2018-04-30 15:38:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Jeden podpis może odmienić nasze życie. I to nie tylko wtedy, gdy składamy go pod aktem ślubu albo umową kredytową. 36-latce z Olsztyna za złożenie fałszywego podpisu grozić mogą nawet 2 lata więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z Prokuraturą rejonową Olsztyn – Południe, aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko 36-letniej mieszkance Olsztyna. Z ustaleń śledczych oraz na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych wynika, że kobieta na początku stycznia 2018 r. w celu użycia za autentyczny podrobiła podpis na dokumentach umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. 36-latka w rubryce „Podpis Klienta” podpisała się za innego abonenta.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobiecie zarzut z art. 270§2a kodeksu karnego, zgodnie z którym za posłużenie się sfałszowanym podpisem może grozić jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP w Olsztynie/rp

POLICJA PRZYPOMINA:

Art. 270 Kk - FAŁSZOWANIE DOKUMENTU I UŻYWANIE GO ZA AUTENTYCZNY

§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

§ 2a. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aququ #2494515 | 83.9.*.* 30 kwi 2018 22:53

  teraz już tylko czas na liżewską, protegowaną grzymowicza...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. NO W KOŃCU #2494383 | 77.113.*.* 30 kwi 2018 18:18

   WSZYSCY JESTEŚMY BANDYTAMI , PRZESTEPCAMI , TEGO OCZEKUJE DEMOKRACJA , ŻONA CHCE OD MĘŻA 3TYS ON NIE WIECZOREM ZABIERA GO RADIOWÓZ Z ZARZUTEM O GWAŁT , PO ZBADANIU SPERMY NIE MĘŻA , A Z ART 207 JUŻ MÓGŁ SIEDZIEĆ , WITAJCIE NA BOGATO

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ju #2494349 | 83.9.*.* 30 kwi 2018 16:53

   Karać, karać i jeszcze raz karać niech wiedzą że w naszym państwie jest przestrzegane prawo, a kto je bagatelizuje to poniesie konsekwencje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages