środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Śmietnik nie tylko dla mieszkańców, opłaty za śmieci — tak

2018-05-03 11:50:00 (ost. akt: 2018-05-03 11:57:30)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Przeładowane śmietniki to zmora wielu mieszkańców Olsztyna. Coraz więcej zarządców stara się jednak je ogradzać, dzięki czemu stają się bardziej uporządkowane i nie szpecą przestrzeni wokół bloków. Niestety, lokatorzy mieszkań komunalnych przy al. Piłsudskiego nie mogą się doprosić, by ich śmietnik także zyskał ogrodzenie.

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z mieszkańców domu przy al. Piłsudskiego 53, problem przeładowanych śmietników, do których odpadki wrzucają także inni olsztynianie, zgłaszany był zarządcy nieruchomości wielokrotnie. Niestety, bez efektu. W rezultacie kontener jest ciągle przepełniony, a mieszkańcy są obarczani kosztami wywozu śmieci, które nie należały do nich.

— Kontener, który wystarczyłby dla dziewięciu rodzin na tydzień, musi być opróżniany codziennie — stwierdza nasz rozmówca.


— Czasami widzę, jak ktoś prosto z samochodu wyrzuca worek z odpadkami do naszego śmietnika. Nawet nie wysiada, tylko otwiera drzwi i wrzuca śmieci do kontenera — mówi mieszkaniec al. Piłsudskiego. Mieszkający po sąsiedzku także dokładają swoje: — Okoliczni mieszkańcy przyzwyczaili się już, że nie muszą brać klucza do swojego śmietnika, tylko podrzucają do nas.

— To naprawdę irytujące. Śmieci wysypują się, jest ciągły bałagan, śmierdzi, biegają szczury — denerwuje się mężczyzna. — Najgorsze są weekendy, kiedy śmieci nie są odbierane.


Mężczyzna nie kryje, że największy żal ma do zarządców nieruchomości. — Mieszkania są komunalne, ale miasto o nie nie dba. Nie remontuje się naszych budynków, nie reaguje się na nasze prośby w sprawie śmietnika — mówi. — Od lat zgłaszamy chęć wykupienia naszych lokali, ale nie dostajemy zgody. Mieszkamy tu od dziesięcioleci, chcemy zadbać o naszą przestrzeń.

O sprawę śmietnika zapytaliśmy więc przedstawicieli olsztyńskiego ZLiBK.

— W chwili obecnej sytuacja finansowa Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych – administratora terenu, na którym usytuowany jest kontener – nie pozwala na podjęcie prac polegających na wygrodzeniu śmietnika. Z uwagi na ograniczone środki realizowane są tylko niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze — poinformował nas dyrektor ZLiBK Zbigniew Karpowicz. — Z chwilą poprawy kondycji finansowej ZLiBK rozważy możliwość podjęcia prac, o których mowa — czytamy w dalszej części oświadczenia przesłanego do redakcji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. emtecpl #2497111 | 213.184.*.* 7 maj 2018 08:02

  na dorantta redmondis od stycznia nam wywozili choinki i wywieźli po świętach wielkanocnych. Kiedy znowu będą wybierać firmy do wywozu bo chyba mieszkańcy mają jakiś w tym głos

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zofia #2497020 | 188.146.*.* 6 maj 2018 21:23

  Jak by Remondis był dobrze zarządzany i wywiązywał się z umowy żadne śmieci by nie zalegały ale kolega kolegę ( ten z ratusza tego na Partyzantôw i odwrotnie) to nic się nie dzieje i nikt Remondisu nie zagania do roboty

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dajtki #2496875 | 195.136.*.* 6 maj 2018 16:39

  Zapraszam na ul Bławatną - do mostku prze torach, idąc w stronę jeziora przez łąkę - jest dolina- ktos od jakiegoś czasu wozi tam gruz. Coraz więcej tego jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. anty komuch #2496379 | 213.73.*.* 5 maj 2018 14:59

  Karpowicz ! Gdzie ty już nie byłeś na urzędzie w tym czerwonym mieście ? Łatwiej wymienić urzędy gdzie grzałeś posadę z nadania niż te gdzie nie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. tamten #2495974 | 83.6.*.* 4 maj 2018 14:35

  Tak to jest, że ludzie przyjeżdżają i podrzucają śmieci. Ostatnio w moim na Zatorzu były śmieci warsztatowo - motoryzacyjne od Rozwadowskiego z Lubelskiej 43i i Nagórek, debile zostawili naklejki ze sklepów motoryzacyjnych i z przesyłek, łącznie w FV i nauczycielki ze szkoły w Rusi, która odbiera paczki w domu i szkole (nazwisko na listach przewozowych naklejonych na kartonach to samo, dwa adresy odbioru), też cały swój syf z porządków domowych przywiozła do miasta. Dusigrosze i cwaniaczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages