Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Próbowali włamać się do bankomatu w Olsztynie. Sąd utrzymał wyrok skazujący

2018-04-19 15:26:57 (ost. akt: 2018-04-19 15:32:47)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok skazujący Mirosława C. oraz Andrzeja S. za próbę kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie.

Mirosław C. oraz Andrzej S. zostali oskarżeni o to, że w 2015 r. w porozumieniu z innymi osobami dwukrotnie usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatów w Olsztynie. Do pierwszej próby miało dojść w nocy 22 maja 2015 r. przy ul. Płoskiego w Olsztynie.

Po podważeniu panelu bankomatu i podczepieniu do sejfu stalowej liny zamocowanej do Jeepa Grand Cherokee, usiłowali wyrwać sejf i dostać się do jego wnętrza, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 175 tys. zł. Nie zdołali jednak pokonać zabezpieczeń bankomatu.

W nocy 26 maja tego samego roku obaj mężczyźni w podobny sposób usiłowali ukraść pieniądze z bankomatu znajdującego się przy supermarkecie przy ul. Barcza w Olsztynie. W sejfie było ponad 110 tys. zł. Ale i tym razem nie byli w stanie pokonać zabezpieczeń bankomatu.

Zobacz także: Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM] Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM] Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali dwóch podejrzanych o próbę włamania do bankomatu na Nagórkach. Podejrzani uciekali jeepem z zaklejonymi światłami,...
Mieszkańcy osiedla powiadomili policjantów, a ci podjęli pościg za autem terenowym. Uciekinierzy wyrzucili na drogę tzw. krzyżaki, które miały unieruchomić radiowozy. Pościg zakończył się w okolicach miejscowości Szczęsne. Policjanci zatrzymali wtedy Mirosława C. oraz Andrzeja S. Trzeciego mężczyzny nie udało się zatrzymać.

Obaj oskarżeni w trakcie procesu przyznali się tylko do próby kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie, po której zostali zatrzymani. Andrzej S. przyznał się także do zarzutu podrobienia umowy kupna-sprzedaży pojazdu terenowego Jeep Grand Cherokee.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 26 stycznia 2018 r. uznał obu oskarżonych za winnych dokonania próby kradzieży z włamaniem tylko do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie. Mirosław C. został za to skazany na karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Andrzej S., którego sąd uznał także za winnego podrobienia dokumentu, otrzymał karę łączną 2 lat i 2 miesięcy więzienia.

– Sąd Rejonowy podając ustne motywy wyroku wyjaśnił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił jedynie na przypisanie oskarżonym popełnienie czynu, który miał miejsce w dniu 26 maja 2015 r. przy ul. Barcza w Olsztynie. Zebrany materiał dowodowy nie pozwolił natomiast na jednoznaczne ustalenie, że oskarżeni mieli związek z próbą włamania do bankomatu przy ul. Płoskiego w Olsztynie – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski – Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Apelacje od powyższego wyroku wnieśli obrońcy oskarżonych, a także oskarżony Mirosław C. Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 18 kwietnia 2018 r. nie uwzględnił żadnej z apelacji i utrzymał zaskarżony wyrok w mocy.

Wyrok jest prawomocny.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyn #2488122 | 94.254.*.* 20 kwi 2018 16:59

  odwolywac sie chlopaki az do skutku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bzdura lex sed lex #2487612 | 37.8.*.* 19 kwi 2018 21:55

  Dołożyć jeszcze po trzy lata za głupotę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages