Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nowe trasy rowerowe w Olsztynie. Gdzie powstają?

2018-04-13 14:09:38 (ost. akt: 2018-04-13 14:27:47)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Ponad 75 kilometrów - tyle liczy sobie teraz długość tras rowerowych w Olsztynie. Do końca roku rowerzyści powinni zyskać około 27 kilometrów nowych tras.

Rower coraz częściej staje się tradycyjnym środkiem transportu, którym dojeżdżamy o pracy albo szkoły. Jego popularność rośnie wraz ze zwiększającą się dostępnością odpowiednio przygotowanych i wytyczonych tras.

- Ostatnie lata to dynamiczny rozwój sieci rowerowych szlaków - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Te powstają praktycznie przy okazji każdej realizowanej inwestycji drogowej. Ale nie tylko, bowiem z malowniczych tras można korzystać także choćby wokół jez. Długiego albo Ukiel.

Już realizowane lub wkrótce będą kolejne kilometry rowerowych ścieżek. Te powstają m.in. wzdłuż budowanych lub przebudowywanych ulic Pieniężnego, Partyzantów, Towarowej, Jagiellońskiej oraz wiodącej do węzła obwodnicy przez dawny poligon w Pieczewie. Trwa budowa rowerowej ścieżki wzdłuż ulic Witosa i Krasickiego, która połączy Jaroty z Pieczewem.

Właśnie została podpisana umowa na realizację odcinka Łynostrady od ul. Obrońców Tobruku do Parku centralnego. Coraz bliżej sfinalizowania formalności w sprawie odcinka wiodącego przez Las Miejski. Natomiast prace już trwają w pobliżu ul. Artyleryjskiej.

mat. UM Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Map - plis #2485172 | 213.184.*.* 16 kwi 2018 08:33

    Wchodzę sobie zobaczyć trasy, a mapki nie ma :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. popo #2484881 | 81.190.*.* 15 kwi 2018 17:19

    Boli was to, że ważniejsze są tramwaje i drogi rowerowe. Przecież wy nie macie gdzie tymi wrakami 10 letnimi w zwyż jeździć i smrodzić. Powinno się jeszcze kazać zezłomować diesle bo to wstyd, smród i hałas.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. adf #2484783 | 88.156.*.* 15 kwi 2018 13:28

      Bardzo dobrze, cieszą takie wiadomości.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. lwx #2484671 | 83.6.*.* 15 kwi 2018 09:57

      W Polsce zawsze brakowało rozsądku. Z budową ścieżek wpadliśmy w amok. Nie widać tu zdrowego rozsądku. Bywam w świecie, gdzie klimat jest cieplejszy ale takich cudów jak w Olsztynie nigdzie nie widziałem. Trzeba chyba skończyć studia i zdobyć prawo jazdy ażeby wiedzieć jak w Olsztynie jeździć rowerem a jeszcze bardziej chodzić chodnikiem. Nikt nie buduje ścieżek tam, gdzie tworzy to chaos bo jest tak mało miejsca, że wszyscy głupieją. Owszem budujmy te ścieżki ale najważniejsze!!!! najważniejsze są drogi i chodniki dla pieszych. To musi być priorytet. Przy nowych inwestycjach ścieżki rowerowe jak najbardziej tak. Natomiast tam, gdzie to robione jest na siłę nie ma sensu. Lepiej poczekać bo jeśli ścieżka jest tylko dla przyjemności jeżdżenia to rozsądek mówi nie budować. Tego rozsądku jednak brakuje obecnym włodarzom miasta i chyba trzeba ich zmienić. Pytanie jest tylko jedno? Czy takich znajdziemy bo łatwo zmamić, że wybudujemy wszystko tj. drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, mieszkania itp. Potrzeba odważnego realistycznego programu.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. Jeszcze dwa lata !!! #2484421 | 176.52.*.* 14 kwi 2018 19:19

      emerytura i spiepszam z Olsztyna gdzieś gdzie nie ma Grzymowicza, tramwaii, i innych wynalazków czerwono - zielonych ,, polityków,,.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (46)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages