Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

+/-Olsztyn. Olsztyn leży nad jeziorem Bartąg

2018-04-16 12:10:00 (ost. akt: 2018-04-16 12:14:36)
Ulica Warmińska

Ulica Warmińska

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Tak, tak, to nie jest żadna pomyłka. Już dawno powinniśmy zrozumieć, że Olsztyn to nie jest centrum czy Zatorze. Już nawet nie Nagórki. Dzisiaj serce Olsztyna tak naprawdę bije na jego obrzeżach. I coraz bardziej poza jego granicami (powinniśmy jednak tchnąć życie w Stare Miasto).

Niby o tym wiemy, ale nijak nie przekłada się to na myślenie o mieście. Nie w skali jednej kadencji radnych, ale tego, jaki powinien być Olsztyn za 10 lat.

Takiego myślenia nam brakuje. Bo inaczej przy Piłsudskiego zbudowalibyśmy aquapark zamiast miejskiego basenu. Może ściągnąłby paru turystów, którzy po zbudowaniu obwodnicy będą omijać Olsztyn szerokim łukiem. To samo dotyczy parku Centralnego. Tutaj biję się w piersi, bo byłem jego fanem.

Teraz to martwe miejsce. W tym miejscu potrzebny jest tylko niewielki osiedlowy park. Resztę (poza terenem wokół Muzeum Nowoczesności) trzeba po prostu sprzedać.

A za zarobione na sprzedaży gruntów pieniądze miasto powinno zbudować kilkanaście placów zabaw dla dzieci. Olsztyn już za moment zmieni się nie do poznania. Stanie się tak po wybudowaniu obwodnicy. To ona powinna być punktem odniesienia do nakreślenia nowych granic Olsztyna.

Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Za to w centrum miasta powstaja Galerie #2492674 | 78.88.*.* 27 kwi 2018 14:42

  Te Galerie na skrzyżowaniu Tuwima i Sikorskiego to SKANDAL. Kto wpuscił do miasta te sklepy samochodowe i meblowe. Łapy bym obciął tym do Łokcia. To te sklepy powinny byc w bartągu a nie domy mieszkalne. Kto to zrobił. To jest DRAŃSTWO, Bezmyslność i Antyopolskośc

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kiszot #2488701 | 94.254.*.* 21 kwi 2018 15:08

  Rzeczywiście przyszłość miasta jawi się mgliście, jeśli wizje jego rozwoju będą kreślili dziennikarze tej klasy co niżej podpisany pan IH. Doprawdy żenujący tekst, jka na dziennikarza. A co do samego parku, rzeczywiście w obecnym kształcie on po prostu nie działa, to nie są żadne planty, ponieważ brakuje im ciągłości. Moze coś się zmieni po puszczeniu ścieżki rowerowej pod mostem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tak na poważnie... #2486167 | 89.228.*.* 17 kwi 2018 19:45

  ...to o czym jest ten artykuł?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olo #2485959 | 213.76.*.* 17 kwi 2018 13:27

   Jestem, w szoku! Co akapit (a jest ich aż... pięć!) to większe bzdety. Jednak brawa za odwagę i podpisanie się pod tym gniotem. Uczeń szkoły podstawowej spaliłby się ze wstydu po napisaniu czegoś takiego. To niestety śmierdzi przedawkowaniem alkoholu na kilometr. Wyrazy współczucia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. D. Stelios #2485917 17 kwi 2018 12:06

    Bartąg i południowe okolice przy obwodnicy powinny być włączone do Olsztyna. Oni tak pracują w Olsztynie. Codziennie korzystają z dróg i miasta, a pieniądze z podatków zostawiają w bogatej gminie jaką jest Stawiguda. Sami by skorzystali na lepszym skomunikowaniu z miastem (na które narzekają drogi, autobusy) jako jego integralna część. Należało by jednak zachować ten nieco kameralny i spokojny klimat obrzeży. Chociaż gmina Stawiguda i tak sprzedaje developerom gdzie może. Po prostu miasto musiałoby wykonać zagospodarowanie przestrzenne by nieco zmniejszyć ten chaos.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (25)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages