Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Kosynierzy ze statuetkami [ZDJĘCIA]

2018-04-04 19:00:26 (ost. akt: 2018-04-04 19:18:18)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W środę, 4 kwietnia, na zamku w Olsztynie odbyła się szósta gala „Kosynierzy Przedsiębiorczości”. Uhonorowano przedsiębiorców, a Naczelnikiem Przedsiębiorczości Polskiej został znany ekonomista prof. Witold Orłowski

Ideą kosynierów przedsiębiorczości jest podkreślenie wagi patriotyzmu gospodarczego i uhonorowanie polskich przedsiębiorców, którzy są patriotami. Właścicieli firm, którzy każdego dnia stawiają czoła wielu przeszkodom — tłumaczył Wiesław Łubiński, kanclerz Loży Olsztyńskiej BCC. — W czasie gali doceniamy ludzi, którzy mają u nas swoje firmy. A trzeba podkreślić, że my, przedsiębiorcy, potrafimy egzystować w różnych warunkach i nie poddajemy się. Tworzymy miejsca pracy, mamy wkład w dochód narodowy. Moglibyśmy zamknąć biznes, protestować lub wyjechać za granicę. Nie robimy tego. Może to zabrzmi górnolotnie, ale naszą codzienną ciężką pracą, w której nie brakuje przeciwności, wyrażamy swoją miłość do ojczyzny.

W czasie uroczystości na zamku tytułem Kosyniera Przedsiębiorczości nagrodzono przedsiębiorców, którzy reprezentują wyłącznie polski kapitał, a w prowadzonej działalności gospodarczej odnoszą sukcesy.

— Dziś biznes można prowadzić z każdego miejsca na ziemi, a my kochamy to, w którym żyjemy — powtarzali laureaci w trakcie odbierania nagród.

Tytuły Kosyniera Przedsiębiorczości trafiły do Agnieszki i Piotra Dyjaków z firmy Agapit, jednego z największych dostawców technologii utrzymania czystości w Polsce. Wśród laureatów znalazł się również Izydor Zapadka, twórca i prezes Zakładu Produkcyjnego Dorex. Zakład zajmuje się produkcją m.in. farb i klejów oraz wielu innych produktów chemii budowlanej. Statuetkę otrzymał Roman Dariusz Kołakowski, właściciel i prezes Dobromiejskiej Fabryki Mebli Sp. z o.o, producent mebli tapicerowanych. Wśród laureatów byli też Dariusz Siwik z NZOZ OL- MED, który wprowadził do swoich gabinetów m.in. nowatorską metodę chelatacji, Rafał Tomasiak, prezes zarządu firmy Zortrax SA, największego producenta rozwiązań druku 3D w Polsce oraz Kazimierz Sałkowski, założyciel i prezes Agencji Ochrony Algiz, która zajmuje się montowaniem systemów alarmowych i zabezpiecza imprezy masowe.

— Nagrody lokalne mają dla nas największą wartość — zapewniał Rafał Tomasiak, prezes zarządu firmy Zortrax SA. — To ta społeczność, w której działamy, rozwijamy biznes. Jesteśmy lokalnymi patriotami. Dziś nie ma znaczenia, gdzie jesteśmy. Żyjemy w dobie internetu, mamy okno otwarte na cały świat. Olsztyn, mimo wielu perturbacji, które przechodzi, jest przyjemnym miejscem do życia. I to nie jest tylko nasza opinia. Powtarzają to nasi pracownicy, których ściągamy z Polski, ale także z zagranicy. Idealnego połączenia przyrody z nową technologią mogą nam pozazdrościć inne regiony.

Statuetkę otrzymał także przedstawiciel samorządu, który stwarza najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Tym razem otrzymał ją Radosław Król, wójt gminy Wydminy.

Diament do statuetki Lidera Polskiego Biznesu odebrała Anna Szymczak, prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. To kolejny Diament, który ma na koncie ta firma.

Gościem specjalnym był prof. dr hab. Witold Orłowski, doradca Komisji Europejskiej ds. budżetu, członek Narodowej Rady Rozwoju. Profesor odebrał statuetkę Naczelnika Przedsiębiorczości Polskiej. Jak podkreślał, uroczystość wpisała się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

— Mamy 2018 rok i 100 lat naszej niepodległości. Możemy narzekać, że to kraj nieidealny, że wiele jest jeszcze do zrobienia — mówił w czasie gali prof. Witold Orłowski. — Nie musimy walczyć z kosami, bo żyjemy w kraju wolnym. Dziś możemy walczyć, ale nie kosami, a zdobywać kolejne rynki. I te na zachód, wschód, północ czy południe Polski. Robiąc to, możemy mieć wkład w rozwój naszego kraju.

Gwiazdą wieczoru była Magdalena Kozakiewicz i zespół Flamingo. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i Piotr Sosnkowski, syn generała Kazimierza Sosnkowskiego.

Organizatorami gali byli Olsztyńska Loża BCC, Związek Piłsudczyków RP oddział olsztyński, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Grupa Szynaka-Meble.

kajot


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages