Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

+/-Olsztyn. Poszukiwany jest martwy

2018-04-05 10:10:00 (ost. akt: 2018-04-05 10:12:00)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Niestety, próby odszukania Stadionu Leśnego zakończyły się tragicznie. Odnaleziono bowiem zwłoki poszukiwanego w olsztyńskim Lesie Miejskim. Były już w takim stanie rozkładu, że nie udało się ich uratować.

Piszę to już bez emocji. Bo to, że Leśnego nie da się uratować, wiadomo od dawna. Raz brakowało pieniędzy, innym razem woli, by go odtworzyć. Pora przestać żyć złudzeniami. Jak to przed wiekiem stwierdził poeta Asnyk: Trzeba z Żywymi naprzód iść. Po życie sięgać nowe: A nie w uwiędłych laurów liść. Z uporem stroić głowę!

Wybór mamy zatem prosty. 1. To, co kiedyś było przepięknym Stadionem Leśnym, zarośnie. 2. Ten kawałek ziemi miasto komuś wydzierżawi lub po prostu sprzeda. Idąc dalej. Chwalimy się największym w Polsce Lasem Miejskim. Super, ale jaką z tego korzyść ma statystyczny mieszkaniec Olsztyna? Kto z państwa był tam choć raz w przeciągu ostatniego roku?

Las Miejski to dziwaczne miejsce dla nikogo. Byłoby inaczej, gdyby powstała tam infrastruktura. Przed wojną przy obecnym moście Smętka działała prywatna restauracja. Czemu nie miałaby działać i teraz? Nie chodzi mi oczywiście o zabudowywanie Lasu, ale o dodanie do tego pięknego tortu góra kilku wisienek, które ożywiłyby Las. I oddały we władanie mieszkańcom Olsztyna.

Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja-nie #2479265 | 95.160.*.* 6 kwi 2018 14:07

  Nie wiem gdzie jest miejski las, nigdy tam nie bylem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2479106 | 88.156.*.* 6 kwi 2018 10:34

  jestem codziennie ..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages