Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wojewoda Artur Chojecki: Zwolnienie dyrektorki szkoły w Gietrzwałdzie jest nieważne

2018-03-23 15:22:00 (ost. akt: 2018-03-23 16:25:57)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wojewoda Artur Chojecki stwierdził nieważność odwołania Bożeny Reszki ze stanowiska dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie. O jej zwolnieniu zdecydował wójt Jan Kasprowicz.

Zobacz także: Protest rodziców w Olsztynie. Chcą odwołania dyrektor szkoły [ZDJĘCIA i FILM] Protest rodziców w Olsztynie. Chcą odwołania dyrektor szkoły [ZDJĘCIA i FILM] W piątek, 16 czerwca przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie zebrali się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie. Domagają się odwołania dyrektorki...

Zobacz także: Jakie zmiany planuje nowy wójt gminy Gietrzwałd? Jakie zmiany planuje nowy wójt gminy Gietrzwałd? Nowy dyrektor szkoły podstawowej i nowy dyrektor GOK — takie zmiany już pierwszego dnia po wyborze zapowiada Jan Kasprowicz, nowo wybrany wójt Gietrzwałdu.


Bożena Reszka została dyrektorką szkoły w Gietrzwałdzie we wrześniu 2016 roku. Kilka miesięcy później rodzice uczniów zorganizowali protest, w którym żądali odwołania jej ze stanowiska.

Bożenie Reszce zarzucano, że trudno się z nią kontaktować, a w zarządzanej przez nią szkole miało dochodzić do aktów przemocy i dyskryminacji.

Zmiana dyrektora szkoły była jednym z priorytetowych celów, jakie postawił przed sobą wójt Jan Kasprowicz.

— Chciałbym, żeby pani dyrektor sama odeszła ze stanowiska. Mam nadzieję, że tak się stanie do 1 września, żeby dzieci poszły do szkoły, nie myśląc już o tym, jaka będzie sytuacja w szkole. Jestem po rozmowach z częścią zainteresowanych, ale jeszcze się z nimi spotkam. Proponuję, aby to nauczyciele wskazali, kto powinien pełnić obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który zamierzam ogłosić. A ja tę propozycję po prostu podpiszę — mówił nam Jan Kasprowicz tuż po objęciu funkcji wójta.

Ostatecznie Bożena Reszka straciła stanowisko na skutek decyzji Jana Kasprowicza ze stycznia bieżącego roku.

Dzisiaj (23 marca) upublicznione zostało pismo, w którym Artur Chojecki stwierdza nieważność odwołania Bożeny Reszki. Wojewoda twierdzi, że okoliczności, jakie pojawiły się wśród argumentów tłumaczących decyzję wójta gminy Gietrzwałd, nie stanowiły uzasadnienia dla zwolnienia dyrektorki w trybie szczególnym.

Które z argumentów nie przekonały wojewody? Artur Chojecki podważył między innymi podniesiony przez wójta fakt "nieprzygotowania szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego", a także "utratę zdolności do współpracy ze statutowymi organami placówki i środowiskiem rodziców". Uznał także, że długotrwałe przebywanie na zwolnieniach i urlopach w celu podratowania zdrowia nie jest okolicznością wyjątkową i uprawniającą wójta do zwolnienia dyrektorki w czasie trwania roku szkolnego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToP #2469889 | 213.5.*.* 24 mar 2018 14:05

  Gminny Obóz Wiecznego Orgazmu i Rewolucji poniósł porażkę. Potrzebna sexuolożka !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jajcasz #2469705 | 83.9.*.* 24 mar 2018 10:13

  DOBRZE IDZIE, ... to już OSTATNIE podrygi PIS-u. potem będzie już tylko .. CISZA..

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kikol #2469631 | 31.0.*.* 24 mar 2018 07:48

  Miejsce objawień a afera za aferą. Same diabły tam mieszkajo czy jak?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. piki #2469561 | 47.18.*.* 24 mar 2018 01:29

   Pomocnik ksiegarza, pomocnik aptekarza to pisowskie tuzy intelektu. Ten czlowiek zna sie na prawie jak swinia na pierzu. Drugie to wydzial prawny UW, jak widac same lizydupy tam pracuja.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wojna w Gietrzwałdzie #2469471 | 188.146.*.* 23 mar 2018 21:43

   zaczyna się od nowa. PIS rusza do ataku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages