Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Przedsiębiorcy wręczyli statuetki Osobowość Roku [ZDJĘCIA]

2018-03-17 07:50:02 (ost. akt: 2018-03-17 17:31:42)
Gala Osobowość Roku

Gala Osobowość Roku

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przedsiębiorcy z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu po raz 25 wręczyli statuetki Osobowość Roku. Uroczystość odbyła się w piątek wieczorem w Centrum Konferencyjnym-Szkoleniowym UWM w Olsztynie.

Waldemar Klocek, gospodarz gali, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu: Przyznawanie statuetek Osobowość Roku ma już 25-letnią tradycję. Przedsiębiorcy nagradzają wyróżniające się osoby z Warmii i Mazur, spoza sfery biznesu. Przecież mamy zdolnych, odważnych, utalentowanych mieszkańców w różnych dziedzinach, których warto pokazać na szerszym forum. Nagradzaliśmy przez te lata tytułem Osobowość Roku przedstawicieli nauki, kultury, medycyny oraz za działalność humanitarną. Zależało nam, by były to osoby i instytucje, które promują nasz region w Polsce i na świecie. Od 1999 roku zaczęliśmy przyznawać tytuł honorowy.

Przedsiębiorcy za działalność w roku 2017 nagrodzili dwie instytucje i trzy osoby. Statuetki i tytuły zostały wręczone w czterech kategoriach: medycyna, kultura, nauka, działalność humanitarna i jeden tytuł honorowy. W części artystycznej gali wystąpili trzej tenorzy TreVoci, zespół Pieśni i Tańca Kortowo oraz grupy z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

Nagrodzeni tytułem Osobowość Roku

Gala Osobowość Roku

Olsztyn-25 Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur w Centrum Konferencyjnym UWM Nz.Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

Tytuł honorowy
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii — za zbudowanie partnerstwa i podjęcie współpracy na linii państwo-przedsiębiorca, doprowadzenie do uchwalenia konstytucji dla biznesu, a także za działania promujące inwestycje innowacyjne w obszarze modernizacji polskiej gospodarki.

Gala Osobowość Roku

Olsztyn-25 Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur w Centrum Konferencyjnym UWM Nz.Dr Paweł Grabala w kategorii „medycyna”

Dr Paweł Grabala w kategorii „medycyna” — za wybitne dokonania w leczeniu chorób kręgosłupa u dzieci, wykonywanie nowatorskich operacji, które ratują życia najmłodszych pacjentów. Dr Grabala jest specjalistą ortopedii i traumatologii, pracuje w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Gala Osobowość Roku

Olsztyn-25 Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur w Centrum Konferencyjnym UWM Nz.Miejski Dom Kultury w Elblągu w kategorii „kultura”

Miejski Dom Kultury w Elblągu w kategorii „kultura” — za przekazywanie dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom doznań z tradycji muzyki dawnej i współczesnej, tańców ludowych i nowoczesnych oraz za działania poznawcze i promocyjne.

Gala Osobowość Roku

Olsztyn-25 Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur w Centrum Konferencyjnym UWM Nz.Prof. dr hab. Adam Janusz Zięcik w kategorii „nauka”

Prof. dr hab. Adam Janusz Zięcik w kategorii „nauka” — za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu badań nad fizjologią i endokrynologią rozrodu zwierząt, utworzenie w 2014 r oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, a także za promocję Warmii i Mazur w Polsce i na świecie.

Gala Osobowość Roku

Olsztyn-25 Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur w Centrum Konferencyjnym UWM Nz.Rotary Club Olsztyn w kategorii „działalność charytatywna”

Rotary Club Olsztyn w kategorii „działalność charytatywna” — za pomoc humanitarną na rzecz domów dziecka i szpitali, prowadzenie akcji stypendialnej na rzecz ubogiej, zdolnej młodzieży oraz młodzieżowej wymiany międzynarodowej,
a także za pozyskiwanie środków na te cele poprzez organizację imprez charytatywnych.

bb


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages