Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Za kilka dni targi Agrotech 2018 w Kielcach

2018-03-14 13:32:44 (ost. akt: 2018-03-14 13:36:35) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Już niedługo rozpocznie się jedna z najważniejszych w Polsce wystaw rolniczych. XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odbędą się w dniach 16-18 marca 2018. Tradycyjnie towarzyszyć im będą XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo.

Agrotech to kompleksowa wystawa obejmująca maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, sprzęt ogrodniczy i leśny, nasiona, pasze, nawozy i środki ochrony roślin. To wszystko zostanie zaprezentowane na powierzchni ponad 63 tys. m2, zarówno w 11 halach, jak i na otaczających je terenach zewnętrznych. W zeszłym roku na Targi Kielce przybyło z tej okazji rekordowe 71 250 tys. gości. Liczba odwiedzających rośnie z roku na rok – czy i tym razem będzie rekord?

W miejscu, w którym zgromadzi się tak dużo czołowych producentów maszyn rolniczych z kraju i ze świata, zostanie zaprezentowana niejedna nowość. Zanosi się na to, że obfitować w nie będzie zwłaszcza stoisko New Holland. Na pierwszy plan wysuwają się dwa ciągniki, T4.75S i T7, lecz NH pokaże też nowe kombajny TC i CX oraz prasy zwijające Roll-Belt 180 CropCutter i RollBaler 125 Combi.
Targi Agrotech będą też miejscem obchodów jubileuszu innego amerykańskiego giganta, John Deere, który świętuje stulecie produkcji ciągników. W drugim dniu imprezy, 17 marca, odbędzie się zaś Forum Nasienne organizowane przez Polską Izbę Nasienną. Jego temat brzmi „Korzyści płynące ze stosowania nasion kwalifikowanych”.

Agrotech jest także miejscem wręczenia licznych nagród rolniczych. Oprócz medali i wyróżnień Targów Kielce, których laureaci zostają ujawnieni dopiero podczas ceremonii, są to m. in. nagrody dla Maszyny Rolniczej Roku (konkurs Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach) oraz nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages