Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Mieszkaniec: Tyle razy chwalił się pan tym parkiem. Prezydent Grzymowicz: Dziękuję za troskę [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-03-14 20:00:34 (ost. akt: 2018-03-15 11:53:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ostatnim czasie prezydent w jednym z wpisów na facebooku odniósł się do niedziel wolnych od handlu. Prezydent mówił m.in. o tym, że ich nowy wymiar poprawia oglądalność telewizji. Mieszkaniec zwrócił jednak uwagę na inny problem.

Jeden z internautów zwrócił jednak uwagę na zaniedbany Park Centralny. — Panie Prezydencie, niektórzy nie siedzieli pewnie przed telewizorem, ale wybrali się np. do Parku Centralnego na spacer — skomentował wpis pan Kuba. W załączniku dodał zdjęcie jednej z zabłoconych parkowych alei, na których oprócz błota widać ślady opon samochodowych. Internauta dodał również: — Szkoda, że zobaczyli tam takie rzeczy... Tyle razy chwalił się pan tym parkiem, ale dbałość o utrzymanie typowo olsztyńska, czyli dziadostwo.

Na odpowiedź Piotra Grzymowicza nie trzeba było długo czekać.
— Szanowny panie. Dziękuję za troskę i opiekę nad Parkiem Centralnym, chciałbym poinformować, że jest to miejsce bardzo ważne dla mnie i wszystkich mieszkańców, dlatego przykładam szczególną uwagę, aby stan tego miejsca był idealny — odpowiedział na komentarz prezydent.

Kiedy zatem możemy spodziewać się uprzątnięcia parku z zalegającego błota?
— Obiekt jest w administracji i utrzymaniu pracowników ZDZiT, którzy rozpoczęli już pozimowe porządki i pielęgnację zieleni. Pozimowe zamiatanie ścieżek zostanie przeprowadzone po ustąpieniu nocnych mrozów i zakończeniu akcji zimowej; trawniki zostaną zrekultywowane niezwłocznie po rozmarznięciu gruntu (w chwili obecnej na głębokości ok. 30 cm gleba jest nadal zmarznięta i nie ma możliwości wykonania prac) — tłumaczył prezydent Olsztyna.


Piotr Grzymowicz zwrócił również uwagę na wjazd pojazdów na teren parku. — Zaznaczam, że wszystkie pojazdy, które uprawnione są do poruszania się po parku (służące do jego utrzymania) mają obowiązek poruszać się tylko po wyznaczonych drogach a ich masa nie może przekraczać 2,5 ton – aby nie uszkadzały nawierzchni. Niestety pomimo monitoringu zdarzają się akty wandalizmu, rozjeżdżanie i niszczenie zieleni przez samochody czy nawet nieuprawnione ich wjeżdżanie na teren parku. Poleciłem już przejrzenie monitoringu i doprowadzenie do ukarania sprawców.

W walce z kierowcami wjeżdżającymi do parku mają pomóc słupki. Prezydent zapowiedział, że zostaną one ustawione w okolicach ulicy Kościuszki. Ponadto straż miejska ma zwiększyć kontrolę nad usuwaniem zanieczyszczeń przez właścicieli i najemców lokali przy ul. Kościuszki 92.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (98) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marcin Techniczny #2464471 | 213.76.*.* 16 mar 2018 21:41

  Jak znam życie to rozjeżdzili trawniki pracownicy ZDZiT ....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszko #2464220 | 213.76.*.* 16 mar 2018 15:34

  Prezydent jak zwykle gada farmazony. Parki: Centralny, Podzamcze i Kusocińskiego są zaniedbane, zaśmiecone i wyglądają jak bajora. Wszędzie pełno śmieci, w tym puszek i butelek. Straż Miejska ma do Parku Kusocińskiego rzut beretem, a wcale nie widać efektów jej pracy. A te barierki przed wjazdem do Centralnego od strony ul. Kościuszki to żenada! Można je bez problemu ominąć samochodem. Przykład? Dziś rano stały za nimi dwa zaparkowane samochody.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. J4rm4n #2463769 | 213.73.*.* 16 mar 2018 07:50

  Prezydent już działa. Wjazd od strony Kościuszki jest już zabezpieczony slupkami. NIkt nie wjedzie tam juz samochodem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kierowca #2463486 | 83.9.*.* 15 mar 2018 19:53

  Ten pan zwany prezydentem różne rzeczy obiecał i ....... przepraszał bo ...... Obiecał i na obiecankach się skończyło. Jesienią przyjedzie rozliczenie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jakub #2463440 | 15 mar 2018 18:57

  Od zawsze pisałem, że nie stać nas na wodotryski generujące koszty utrzymania. Przypominam tym bujającym w obłokach, że nadal jesteśmy jednym z najbiedniejszych regionów Europy i główną troską dobrego gospodarza powinno być sprzyjanie inwestycjom. W zablokowanym mieście trudno prowadzić jakąkolwiek działalność bo każda wymusza używanie pojazdu. Ciekawe czy były próby podliczenia ile mieszkańcy stracili czasu i pieniędzy na bezsensownym staniu w korkach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (98)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages