Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Radny PiS: olsztyńska kultura krzewi lewactwo

2018-03-05 17:00:06 (ost. akt: 2018-03-05 14:54:30)
Kaminica Naujacka, siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Kaminica Naujacka, siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Taki zarzut radny Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości postawił Mariuszowi Sieniewiczowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni otrzymali broszury z programem marcowych imprez w MOK. W programie znalazła się m.in. wystawa „Kobieta nie istnieje: Marta Frej i Gang Śródmieście”. W broszurze napisano, że Marta Frej to „ironiczna, krnąbrna i niepodległa malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Znana z memów, które naruszają konserwę”.

Dariusz Rudnik, radny PiS: dariusz rudnik Działania Miejskiego Ośrodka Kultury bezwzględnie nas bulwersują. Widzimy, że nasze, społeczne pieniądze są używane w sposób zawoalowany do krzewienia pewnych lewackich idei, promowania autorów związanych z bardzo silnym ideologicznym przekazem. Propagowanie lewactwa i treści antyrządowych za pieniądze publiczne może budzić u niektórych osób szczere zadowolenie i uśmiech na twarzy. Jeżeli za nasze pieniądze będą propagowane treści jak np. słowa matki do córki: „Pij witaminy, żebyś miała siłę obalać rządy, kiedy dorośniesz...” albo rysunek znany chyba jako herb Rzymu z podpisem „Suki są silne”, albo też młoda kobieta z podbitym okiem, która mówi „Witamy was w Polsce, kraju, który nie ratyfikował konwencji ws. przemocy domowej...” i to jest promowane jako wizytówka olsztyńskiej kultury, to ja, a myślę, że i wielu radnych, zdecydowanie przeciwko temu protestuje.


Mariusz Sieniewicz, dyrektor MOK: Mariusz Sieniewicz

Olsztyn- Mariusz Sieniewicz nowy dyrektor MOKNie dajmy się zwariować! MOK prowadzi różnorodną działalność, od Spichlerza, przez kamienicę Naujacka, amfiteatr, Muzeum Nowoczesności, po Galerię Dobro. Pan Rudnik zwrócił uwagę wyłącznie na jedną z wielu naszych propozycji. W marcu organizujemy Koncert Kaziukowy, będziemy opowiadać o pracownicach byłego OZOS, prowadzić warsztaty z dziećmi niesłyszącymi, zapraszamy na specjalny koncert uświetniający Włodzimierza Jarmołowicza, rozstrzygniemy Konkurs „O Różę Małego Księcia”, będziemy obchodzić Dzień Teatru. Wspominam o tym, by uwydatnić wielość naszych działań. Gdy otwieraliśmy Galerię Dobro, zwracaliśmy uwagę, że będzie ona miejscem sztuki krytycznej i niepokornej. Olsztyn jej potrzebuje. Marta Frej jest reprezentantką kobiecego widzenia świata i jego wolnościowego głosu. Trudno mi odnieść się do zarzutu, że lewacki jest obraz, na którym matka podaje dziewczynce witaminy, by ta miała siłę obalać rządy. To metafora systemu, to sztuka operująca przenośnią, jej sens nie tkwi w dosłowności. Poza tym pracujemy nad projektami związanymi z „Patriotyzmem jutra”, obchodami 100-lecia Niepodległej i Dnia Flagi Narodowej. To nie są lewackie działania. Krytykę pana radnego uznaję jednak za wymowną i godną pogłębionej refleksji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (147) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kalkulator #2457350 | 88.220.*.* 9 mar 2018 08:33

  Mam pytanie do radnego PiS: Co jest gorsze : krzewienie lewackich idei czy może też krzewienie skrajnie prawicowych wręcz faszystowskich idei. Myślę, że te drugie jest o wiele bardziej niebezpieczne a tym samym gorsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. nmn #2456186 | 78.88.*.* 7 mar 2018 17:19

   KC PIC = PRL bis

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. As #2455639 | 37.7.*.* 6 mar 2018 20:15

   Tak oto Radny Rudnik został twarzą kampanii PIS w Olsztynie bravo !!!! ....

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. uiok #2455580 | 213.76.*.* 6 mar 2018 19:07

    i taki intelektualista uczył naszą młodzież

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Dik #2455524 | 37.47.*.* 6 mar 2018 17:54

     W pisku są ludzie kumaci i porządni, jest też Rudnik

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (147)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages