Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kolejne zmiany na Łynostradzie

2018-03-05 07:15:00 (ost. akt: 2018-03-04 16:37:47)
Budowa Łynostrady w okolicach Starej Artyleryjskiej

Budowa Łynostrady w okolicach Starej Artyleryjskiej

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Projekt odcinka Łynostrady od ulicy Kalinowskiego do ulicy Tuwima będzie zmieniony. Trzcinowisko po jeziorze Płociduga jest odcinkiem specjalnym.

Do połowy kwietnia powinniśmy mieć nowy projekt ze zmienionym przebiegiem na tym odcinku Łynostrady — powiedział nam Patryk Pulikowski, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie. — Będzie prowadził nieco dalej od rzeki — w kierunku Hotelu Park, drogami biegnącymi przez użytkowane kiedyś trzcinowisko.


Przypomnijmy, że Łynostrada to zwycięski projekt ogólnomiejski olsztyńskiego budżetu obywatelskiego sprzed trzech lat. Autorami tego pomysłu są dwa olsztyńskie stowarzyszenia, m.in. Wizja Lokalna. Jeden ze społeczników powiedział nam, że wiarę, by miasto kiedykolwiek zbudowało Łynostradę, już stracił.

Zapytaliśmy Pawła Klonowskiego, prezesa Wizji Lokalnej, czy wierzy, że trasa powstanie. — Mnie, jako wnioskodawcy, nie wypada tracić wiary —
 tłumaczy Klonowski. — Wierzę, że Łynostrada powstanie, choć czas realizacji tego projektu bardzo się przeciąga. To podkopuje zaufanie mieszkańców do idei budżetu obywatelskiego. Łynostrada miała być wzorcowym przykładem współpracy organizacji pozarządowych, mieszkańców i władz miasta. Tak się jednak nie stało. Poza tym my, wnioskodawcy, zostaliśmy zupełnie odsunięci od prac nad realizacją tego projektu. Nie jesteśmy informowani o zmianach. 


Klonowski dodaje, że w rzeczywistości Łynostrada, czyli system ścieżek nad Łyną, istnieje. Można tam spacerować, biegać, co robi Klonowski, a po niektórych odcinkach przejechać rowerem. — Ale po zmierzchu nie czuję się tam zbyt bezpiecznie — mówi.

Długość rowerowo-spacerowego szlaku ma wynieść 8,5 km, z czego 6 km poprowadzi przez Las Miejski.


MZG

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bleh #2455406 | 88.156.*.* 6 mar 2018 15:29

  Te "drogi biegnące przez użytkowane kiedyś trzcinowisko" są w gorszym stanie niż ten wał. Tam stoi woda.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mama #2454955 | 178.36.*.* 5 mar 2018 23:24

  Glosowanie na OBO to wielka lipa. Ten projekt potrzebny jest grzymowiczowi tylko propagandowo. Bo wiele projektow ktore wygraly nie jest realizowanych. Najlepszym przykladem jest Lynostrada

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WSTYD #2454855 | 88.156.*.* 5 mar 2018 20:44

  WSTYD ŻEBY NIE MOŻNA BYŁO ZROBIĆ TEGO CO CHCĄ MIESZKAŃCY. TO MY PŁASCIMY WAM PENSJE. JAK TO NIE DZIAŁA TO ZOBACZYMY PRZY WYBORACH!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Łynostrada - Najgorsze jest to, #2454779 | 213.76.*.* 5 mar 2018 19:22

  że prezydent i rada miasta nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo nadwyrężyli zaufanie społeczne. Zobaczycie, jak nasza reakcja Was zaboli przy najbliższych wyborach. Pomyślcie wtedy o niezrealizowanych obietnicach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Co jeszcze ??? #2454609 | 88.156.*.* 5 mar 2018 15:35

  Było rondo turbinowe , była dziura sralna

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages