środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Ruszył przetarg na kolejną dużą inwestycję w centrum Olsztyna

2018-02-27 16:01:29 (ost. akt: 2018-02-27 16:12:52)
Muzeum Nowoczesności powstało w tartaku Raphaelsohnów

Muzeum Nowoczesności powstało w tartaku Raphaelsohnów

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Władze Olsztyna ogłosiły dzisiaj (27.02) przetarg na adaptację zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały na cele Muzeum Nowoczesności. A to oznacza, że obiekt zyska drugie życie.

Przetarg dotyczy m. in. wykonania robót rozbiórkowych wszystkich przybudówek wtórnych od strony północnej i zachodniej oraz wszystkich wtórnych ścian działowych bryły głównej budynku wraz z piwnicą pod przybudówką, a także prac ogólnobudowlanych i odtworzeniowych w bryle głównej i przybudówce oraz wykonania izolacji termicznej, przeciwwilgociowej, akustycznej i paroszczelnej.

Koszt inwestycji to 1 666 888 zł. Oferty można składać do 15 marca. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października 2018 roku.

Przypomnijmy, że zadanie jest podzielone na dwie części.
Pierwsza zakłada rewitalizację dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. Większa część budynku powstała na przełomie lat 30-40. XX wieku. Później obiekt był rozbudowywany i przebudowywany. Do 1971 r. mieściła się tam zajezdnia trolejbusowa, a po likwidacji tego środka transportu mieściły się tam magazyny. Od kilku lat budynek stoi pusty.

Po remoncie obiekt wejdzie w skład Centrum Techniki i Rozwoju Regionu Muzeum Nowoczesności. Będzie pełnił funkcję pawilonu wystawowego i stanie się główną siedzibą Muzeum. Druga część zakłada uporządkowanie terenów w rejonie Tartaku Raphaelsohnów między ulicą Knosały, al. Niepodległości i Łyną.

Poza tym mają zostać wybudowane drogi niezbędne do skomunikowania ul. Knosały z tym miejscem, a także parking na 84 samochody, który powstanie niedaleko Tartaku Raphaelsohnów.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca na obie części tego zadania władze miasta otrzymały środki unijne.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DLA #2451372 | 176.221.*.* 1 mar 2018 14:59

  Inwestycja 1,7mln zł. A zwrot kosztów tej inwestycji? Nigdy. Takie inwestycje to nazywają się wydatkami niecelowymi. Muzeum Nowoczesności XVIII i XIX w ? Co mają z tym wspólnego mieszkańcy, którzy przeżyli i przepracowali całe życie w Olsztynie? Komu służycie Miejskie Sługusy???????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wik #2450717 | 159.205.*.* 28 lut 2018 21:55

  Czytając wpisy dochodzę do wniosku, że wyprodukowali je sami frustraci, którzy prawdopodobnie sami nic pozytywnego w życiu nie zdziałali, ani nie stworzyli. Nie samym chlebem człowiek żyje. A już kompletnie bezsensowne są wieczne ataki na władze miasta, w tym na prezydenta. Bez przerwy tylko: to źle, tamto źle, owo źle itd. itp. Przecież wcale nie musicie mieszkać w Olsztynie. Może przeniesiecie się do Katowic, Wałbrzycha lub Rzeszowa. To co, w drogę! Po co w kółko narzekać na Olsztyn. To moje miasto i mieszkam tu od urodzenia. Olsztyn przez ostatnie 10 lat niesamowicie się zmienił na korzyść. Widzi to bardzo wielu ludzi. A już szczególnie ci, którzy tu nie byli wiele lat, w tym turyści. No tak, ale argumenty tu się nie liczą, tylko pseudo rady i pseudo wybroczyny intelektualne. Ludzie ogarnijcie się. Nie twierdzę że wszystko jest idealne, ale kto nie widzi pozytywnych zmian, to według mnie jest albo niesamowicie zacietrzewiony i złośliwy, ale oczy ma tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Być może w odpowiedzi wywołam jakichś hejterów, ale nie dbam o to. Rzeczywistości, i to tej pozytywnej, nie da się zakrzyczeć prymitywnym hejtem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Złomiarz #2450170 | 37.248.*.* 28 lut 2018 11:52

   Bardzo potrzebna inwestycja - jak większość podejmowanych przez Grzymowicza - parki, planty, beton place, z Olsztyna zrobił drugi Ciechocinek

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Qq #2450003 | 46.169.*.* 28 lut 2018 09:22

    parking to już tam jest; ale by parking przez małe p stał się Parkingiem przez duże P, niezbędne jest ustawienie parkomatów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Nic z tego nie rozumiem, #2449899 | 88.156.*.* 28 lut 2018 08:10

    To bedzie muzem nowoczesnosciczyli technika ktora pojawila sie w ostatnich latach--smartfony ,telewizory i etc .Ja myslalem ze bedzie muzeum staroci to wszystko co jest poza naszymi czasami itd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages