Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Duże zmiany na Partyzantów w Olsztynie [SCHEMAT, ROZKŁAD JAZDY]

2018-02-09 17:00:00 (ost. akt: 2018-02-10 08:24:35)
Wjazd w Kopernika

Olsztyn-zjazd z Ronda Bema w Kopernika ma być otwarty na czas remontu Partyzantów

Wjazd w Kopernika Olsztyn-zjazd z Ronda Bema w Kopernika ma być otwarty na czas remontu Partyzantów

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ten weekend ma zostać otwarty zjazd z ronda Bema w ulicę Kopernika. Nie wiadomo też, co stanie się z kanałem burzowym, na który tydzień temu na wysokości Dekady natrafili drogowcy. Sprawę zgłoszono konserwatorowi zabytków.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Bema miała zostać wprowadzona tydzień temu. Jednak wykonawca (firma Balzola, która realizuje odcinek ul. Partyzantów od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ronda Bema) przesunął ten termin równo o tydzień. Jako powód podano niskie temperatury. Czy tym razem zmiany zostaną wprowadzone? — Nie otrzymaliśmy informacji, że termin miałby zostać zmieniony — powiedział nam w czwartek 8 lutego po południu Patryk Pulikowski, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jeśli tym razem nie będzie niespodzianek, zjazd z ronda Bema w ul. Kopernika zostanie otworzony z piątku na sobotę (z 9 na 10 lutego). Będzie to rozwiązanie tymczasowe na czas przebudowy ul. Partyzantów. Warto też zaznaczyć, że zjazd będzie jednokierunkowy. Ruch na tym odcinku odbywać się będzie w jednym kierunku — z ronda Bema w ulicę Kopernika.

Sygnalizacja świetlna na rondzie nie zostanie wyłączona. — Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa pieszych. Wcześniej przeprowadzone próby wykazały, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem przechodniów — powiedział nam Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Ale zjazd z ronda Bema w Kopernika to niejedyna zmiana. W tym samym czasie drogowcy zreorganizują ruch na ul. Partyzantów. Ulica zostanie niemalże całkowicie wyłączona z ruchu. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji mieszczących się przy ulicach Samulowskiego, Mazurskiej, Kajki i Kruka (dawna Dąbrowszczaków). Na odcinku od ul. Mazurskiej do ronda Bema ruch będzie możliwy wyłącznie w kierunku ronda, zaś na odcinku od ul. Samulowskiego do ul. Lanca będzie można jechać tylko w kierunku ul. 1 Maja.

Zmiany w organizacji ruchu wymusiły również wprowadzenie korekt w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Z użytku wyłączone zostaną przystanki komunikacji miejskiej położone w sąsiedztwie ul. Partyzantów. W ich miejsce wyznaczone zostały przystanki tymczasowe. Obecny przystanek „Partyzantów” zastąpiony zostanie przez „Plac Bema”, który zlokalizowany zostanie na ul. Kopernika w okolicy wjazdu na parking przed Starostwem Powiatowym (w kierunku pl. Pułaskiego). Będą się na nim zatrzymywały linie o numerach: 109, 116 i 309 jadące w kierunku pl. Pułaskiego.

Ponadto przystanek „Plac Pułaskiego” w kierunku ul. Kajki będzie obowiązywał wyłącznie dla linii nr: 101 w kierunku „Redykajny”, 116 w kierunku „Osiedle Mazurskie”, 309 w kierunku „Stary Dwór” oraz N02 (w kierunku „Gutkowo”/„Słoneczny Stok”/„Dajtki”) i nie będzie obowiązywał dla linii nr 109 i 120.

Przystanek „Plac Pułaskiego” po stronie Manhattanu będzie obowiązywał bez zmian dla linii nr 109 oraz dodatkowo dla linii nr: 101, 116 i 309 (w kierunkach: Dworzec Główny/Track/Jakubowo), ale nie będzie obowiązywał dla linii nr 120. Przystanek „Kętrzyńskiego” na ul. Kościuszki w kierunku ul. Kętrzyńskiego będzie obowiązywał dodatkowo dla linii nr: 101, 109, 116, 120 i 309.

Sprawdziliśmy również, co dzieje się z kanałem burzowym, na który natknęli się robotnicy pracujący na odcinku ul. Partyzantów od ronda Bema do dworca PKP. We wtorek 6 lutego Skanska (wykonawca tej części inwestycji) zgłosiła odkrycie do konserwatora zabytków, bo taki miała obowiązek. Na tę chwilę nie wiadomo, czy i w jakim stopniu znalezisko sprzed tygodnia wpłynie na pracę i ewentualne opóźnienia. Oględziny konserwatorskie zaplanowano na piątek 9 lutego i dopiero wtedy dowiemy się szczegółów.

Przypomnijmy, że tydzień temu pracownicy firmy Skanska stwierdzili, że kanał najlepiej byłoby zasypać. Jeden z robotników powiedział nam wówczas, że odkrycie nie zagraża w żaden sposób inwestycji. W jednym miejscu kanał jest głęboki na 3 metry, w drugim na siedem.
Do tematu wrócimy.

Kuch, mp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. and #2438326 | 89.228.*.* 11 lut 2018 22:17

  czy to wiosna lato jesień zima wszystkie plany się nagina

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sss #2438300 | 37.47.*.* 11 lut 2018 21:25

  Co za kretynizm na rondzie bema! Tym miastem na prawdę rządzą debile! Byle do wyborów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tak #2438241 | 217.99.*.* 11 lut 2018 18:32

  ubolewam, że konserwator ma tak dużo do roboty, że oględziny kanału burzowego odkłada na trydzień

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ania z purdy #2438147 | 81.190.*.* 11 lut 2018 14:38

  po wszelakie tymaty zaqpraszam udziele odpowiedzi bo jestem najjmondrzejsza cyrwus zaswiadczy wasz ania z purdy kto mni zna tyn wi wasza wasza najmondrzejsza ania. ps i najpekniejsza tesz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olix #2438134 | 81.190.*.* 11 lut 2018 14:09

  Ups hakerzy kasują komentarze .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (31)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages