Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Olsztyn ma najlepiej oświetlone inwestycje w kraju

2018-02-01 15:55:18 (ost. akt: 2018-02-01 16:07:26)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Podczas uroczystej gali w Warszawie (31.01) prezydent Piotr Grzymowicz odebrał nagrodę w konkursie na "Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku".

Zobacz także: W mieście jest ciemno nawet przy zapalonych latarniach? W mieście jest ciemno nawet przy zapalonych latarniach? Nasi czytelnicy skarżą się, że chociaż miasto jest oświetlone, to w praktyce trudno się po nim chodzi. I wskazują miejsca, w których jest ciemno.
— To już kolejna nagroda w tym konkursie i cieszę się, że cały czas jesteśmy na oświetleniowym topie kraju — mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. — Nie mniej jednak najważniejsze, że inteligentne, efektywne i efektowne oświetlenie pojawiło się w wielu miejscach naszego miasta i będzie nam służyć przez wiele lat.Stolica Warmii i Mazur została nagrodzona za szereg nowych zadań. Docenione zostało nowoczesne oświetlenie, jakie pojawiło się m.in. przy przebudowie parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan, remoncie i przebudowie terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej (Górka Jasia), przy przebudowie ul. Pieniężnego przy budowie plant miejskich, budowie ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem Brzeziny, przy rewitalizacji Parku Jakubowo, a także podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji, obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreślała efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED-owych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

Olsztyn był laureatem tego konkursu za 2015 rok.
Wówczas doceniono prace związane z oświetleniem wykonanym przy inwestycji tramwajowej oraz nad jez. Ukiel. Tegoroczna edycja plebiscytu była 19. w historii.

Źródło: Urząd Miasta

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł Taszorski #2453132 3 mar 2018 09:40

  Na olsztyńskim zamku mieszkał Mikołaj Kopernik. Znajduje się tam jedyna orginalna pamiątka po nim. Komuniści w 500 lecie urodzin wybudowali Planetarium, obiekt jest jakby nie było jedną z niewielu wizytówek Miasta. Nagroda za oświetlenie, które ogranicza i zaświetla niebo, uniemożliwia obserwację w mieście Kopernika to na pewno nie jest powód do chwały. Nie pozostawicie po sobie nic trwałego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olsztyniak #2433677 | 83.9.*.* 5 lut 2018 11:13

  Kiedy powstanie chodnik, nie wspominam o drodze rowerowej i oświetlenie na ulicy Jagiellońskiej (od pierwszych zabudowań za tablicą teren zabudowany do Zatorze, po drodze jest Szpital, dwie pętle autobusowe, ogródki miejskie i inne) zamiast jechać autem do centrum można rowerami i spacerkiem, ale do tego potrzebny jest chodnik, nie wspomnę o oświetleniu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. za #2431938 | 178.36.*.* 2 lut 2018 11:41

  Cieszę się! ale szkoda że nie są tak dobrze oświetlone w zimie przejścia dla pieszych. Strach wchodzić na ulice.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. eee #2431844 | 88.156.*.* 2 lut 2018 09:39

  grzymowicz wyjdz z ratusza opuść kurwistołek stan tam pod tymi latarniami i spotkaj sie z mieszkancami zobaczysz co o tym wszystkim mysla o tramwajach ,oswietleniu remontach ulic CZEGO SIE BOISZ ???? o ile mnie pamiec nie myli miałes jezdzic z domu do pratusza tramwaje to czemu skoda smiga po ciebie boisz sie popatrzec co dzieje sie na ulicach jakie sa korki i wogole wyjdz z tej nory i popatrz propagande sukcesu to ty masz lepsza jak za komuny ale wybory niedługo

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. blutut #2431795 | 217.115.*.* 2 lut 2018 08:48

  ale super !!!! można je podziwiać stojąc w korku ! łał

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages