Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

"Zachęcam wszystkie osoby, które mieszkają w stolicy Warmii do płacenia podatków właśnie w Olsztynie"

2018-01-30 11:18:41 (ost. akt: 2018-01-30 11:49:27)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Prezydent Olsztyna zachęca mieszkańców Olsztyna do płacenia podatków w stolicy regionu. W ubiegłym roku wpływy te stanowiły 20 proc. budżetu miasta.

W 2017 roku z podatku od osób fizycznych do budżetu Olsztyna wpłynęło ponad 249 mln zł, co stanowi prawie 20 proc. całego budżetu miasta. Ta kwota pozwoliła dofinansować olsztyńską oświatę, zdrowie i politykę społeczną, transport i łączność, gospodarkę komunalna, ochronę środowiska czy kulturę fizyczną.

— Co roku składamy deklarację PIT, w której każdy z nas oblicza, ile pieniędzy w podatkach oddaje do budżetu państwa — mówi prezydent Piotr Grzymowicz. — Część tej sumy wraca do nas, mieszkańców miast i gmin, to z nich utrzymujemy edukację, kulturę, miejską infrastrukturę czy komunikację. Zachęcam wszystkie osoby, które mieszkają w stolicy Warmii do płacenia podatków właśnie w Olsztynie — dodaje prezydent miasta.

Warto więc zameldować się w Olsztynie i mieć realny wpływ na wygląd i funkcjonowanie miasta, w którym mieszkamy. Od tego roku można to zrobić nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki e-usłudze, która umożliwia załatwienie formalności przez Internet. E-meldunek pozwala na zameldowanie zarówno na pobyt stały jak i czasowy, a procedura jest szybka, prosta i całkowicie bezpłatna. Jedynym warunkiem jest posiadania profilu zaufanego, który umożliwi potwierdzenie naszej tożsamości w sieci. Link do E-meldunku można znaleźć wśród innych oferowanych przez olsztyński urząd e-usług na platformie www.cyfrowy.olsztyn.eu

Osoby, które nie mają możliwości zameldowania w Olsztynie, a chciałby mieć wpływ na rozwój miasta i płacić tu podatki mogą podać w formularzu PIT olsztyński adres zamieszkania oraz wskazać dane miejscowego urzędu skarbowego. Stereotypem jest bowiem stwierdzenie, że podatki można płacić jedynie w miejscu zameldowania. Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatników, a dokładnie – według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia.

Warto również pamiętać, że płacenie podatków w miejscu zamieszkania to także wygoda – chociażby w razie ewentualnej kontroli rocznego zeznania podatkowego, kiedy to do urzędu trzeba stawić się osobiście.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lusek #2430039 | 31.0.*.* 31 sty 2018 07:05

  Któregoś dnia zepsul się autobus na busa się blokując przejazd tramwajów i innym autobusów na Piłsudskiego przed ratuszem dzięki czemu tramwaje nie zaburza pracy sygnalizacji. Efekt był taki ze nie było kolejki ani na Piłsudskiego ani na dabrowszczakow. Wnioski nasuwają się same...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pietruszka #2429969 | 83.142.*.* 30 sty 2018 23:09

  Mam kurna płacić na arbuza i jego chory łeb ? Nie ma takiej opcji !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. komuszek #2429965 | 83.9.*.* 30 sty 2018 23:00

  Po to żebyś miał za co dalej betonować Olsztyn?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jacol #2429785 | 89.228.*.* 30 sty 2018 18:06

  Z uwagi na bałagan w mieście spowodowany niekończącymi się remontami (bez alternatywnych i ludzkich objazdów), za te tramwaje, których nie chciałem bo uważam, że w tym grajdole są zbędne, zdecydowałem, że swój PIT rozliczę w innej miejscowości. I będę tak robił dotąd aż wreszcie zaczną się z mieszkańcami liczyć ! ! !

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mas y mas #2429752 | 31.0.*.* 30 sty 2018 17:10

  Zamiast pustych apeli powiększyć granice Olsztyna i po kłopocie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (24)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages