Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

"Dwunastka" — najlepsze liceum w regionie

2018-01-25 14:54:22 (ost. akt: 2018-01-25 15:15:07) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. promocyjne

Ukończenie dobrego liceum otwiera drzwi do najlepszych uczelni – w kraju i za granicą. Takim liceum z pewnością jest olsztyńska "Dwunastka", która po raz kolejny znalazła się na szczycie prestiżowego rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce.

XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie jest najlepszą szkołą tego typu na Warmii i Mazurach. Tak zdecydowali eksperci kapituły XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018, przyznając olsztyńskiej "Dwunastce" Pierwsze Miejsce.— Wręczenie nagród w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej było prawdziwym świętem polskiej edukacji, na które przybyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z ponad 50 najlepszych liceów i techników z całej Polski. Miło mi było usłyszeć, że w województwie warmińsko-mazurskim i w Olsztynie to właśnie nasza szkoła jest najlepsza. W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 61. miejsce. To także ogromny sukces biorąc pod uwagę, że ocenianych było aż 2195 liceów z całej Polski — mówi Dorota Linkiewicz, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

"Dwunastka" zajęła też wysoką, 52. lokatę, w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących. To skok o 20 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym.

— W Rankingu Perspektyw wygrywają te licea i technika, które nie są nastawione na realizację starej zasady „uczyć wszystkiego wszystkich". Szkoła średnia jest powołana m.in. do tego, by pomóc uczniom odkryć ich zdolności, a następnie pozwolić im rozwinąć skrzydła. Młodzież z "Dwunastki" ma ambitne plany na przyszłość. Wiedzą, że jeśli zaangażują się w naukę, nie tylko otrzymają dobre oceny, ale także poczują prawdziwą satysfakcję i radość — mówi prof. Jan Łaszczyk, pedagog, nauczyciel akademicki.
Sukcesu uczniów nie byłoby bez znakomitych nauczycieli. — W naszej szkole skład osobowy jest od lat stabilny, większość zespołu pracuje tu od 5-10 lat. To ludzie, którzy świadomie wybrali zawód nauczyciela. Chcieli uczyć i robią to z doskonałym skutkiem. To ludzie rozumu i serca, cierpliwi, wyrozumiali, kochający swoją pracę, pociągający wychowanków przykładem swojego życia — mówi dyrektor Linkiewicz.

Szukasz dla siebie dobrej szkoły?

Przyjdź do "Dwunastki" 17 marca 2018 r. o godz. 10.00 na Dzień Kandydata. To będzie świetna okazja, aby zapoznać się z warunkami nauki oraz porozmawiania z obecnymi uczniami i nauczycielami.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages