środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Wyścigowe emocje na Warmii i Mazurach

2018-01-19 10:07:23 (ost. akt: 2018-01-22 13:56:39) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. promocyjne

Zima w pełni. Trwają ferie. Marzą nam się sanki i łyżwy, jednak pogoda nie zawsze pozwala na zimowe szaleństwo. Brak warunków nie wyklucza jednak dobrej zabawy. Mamy w regionie miejsce, gdzie przez cały rok możemy się świetnie bawić, nie zważając na pogodę! Miejsce, które aż kipi od adrenaliny, to halowy Tor Kartingowy Kormoran w Olsztynie przy ul. Sprzętowej 6 — jedyny tego typu obiekt w regionie.

W stolicy Warmii i Mazur od 5 lat działa jeden z najbardziej profesjonalnych obiektów tego typu w kraju. Przez 12 miesięcy w roku przychodzą tu przedszkolaki, ludzie w sile wieku, a nawet starsi. W swojej ofercie obiekt posiada ponad 20 gokartów, a wśród nich pojazdy dla dorosłych i dzieci oraz dwumiejscowy Twin. Na najmłodszych (od 4 roku życia) czeka specjalnie przygotowany gokart Puffo. Do tej pory nie zdarzyło się, aby ktokolwiek wśród jeżdżących kobiet i mężczyzn po dziesięciominutowym przejeździe nie był zadowolony. Adrenalina, która towarzyszy kierowcy, nie daje zejść uśmiechowi z twarzy jeszcze długo po skończonej jeździe, zaznacza Maciej Marcinkiewicz -właściciel firmy.Na torze kartingowym każdy, nawet Ktoś niedoświadczony i bez prawa jazdy, znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z motoryzacją, właśnie tu będą mieli możliwość oswojenia się z pojazdem i prędkością w bezpiecznych warunkach. Każdemu kierowcy przyda się trening, podczas którego ćwiczy czas reakcji i podjęcie odpowiedniego działania. Także ci bardziej doświadczeni nie będą zawiedzeni. Gwarantujemy prawdziwe wyścigowe emocje organizując zawody z atrakcyjnymi nagrodami, jak np. jazda za kierownicą profesjonalnego samochodu rajdowego. Od kartingu zaczynali wszyscy najlepsi kierowcy na świecie, każdy kierowca Formuły 1 nie tylko zaczynał od tych pojazdów, ale też wielu z nich traktuje to jako dodatkową formę treningu — podkreśla Maciej Marcinkiewicz. Gokarty to nie tylko świetna zabawa, ale też aspekt edukacyjny. Podczas jazdy po torze w bezpiecznych warunkach poznaje się technikę jazdy, zachowanie pojazdu, moment utraty przyczepności i poślizgu oraz ogólne zasady dynamicznego poruszania się pojazdów mechanicznych.

— Często przychodzą do nas zorganizowane grupy przyjaciół lub pojedyncze osoby, które chcą poczuć wyścigowe emocje. Najlepiej wcześniej zarezerwować przejazd przez stronę internetowąwww.torkormoran.pl lub po prostu przyjść w godzinach otwarcia — opowiada Marcinkiewicz. Na torze organizowane są także eventy firmowe, szkolenia, konferencje, urodziny, wieczory kawalerskie, a nawet panieńskie. Imprezy odbywają się w salach eventowych, które znajdują się na pierwszym piętrze, a z ich okien widoczny jest cały tor i odbywająca się na nim rywalizacja.

A jeśli już ktoś się najeździ może też u nas sobie postrzelać. Kormoran to również arena rozgrywek gier paintballowych, która stanowi uzupełnienie oferty. Pole przygotowane jest w unikalnym przemysłowym klimacie z efektami pirotechnicznymi i oświetleniem nocnym, które gwarantują wyjątkowy charakter walk — opisuje Marcinkiewicz.
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages