Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Olsztyn zyska nowy, nietypowy przewodnik pod mieście. Znajdą się w nim nie tylko zabytki

2018-01-18 17:29:10 (ost. akt: 2018-01-18 15:17:21)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Już niedługo Olsztyn zyska niezwykły przewodnik. Jego wykonaniem zajmuje się młodzież ze Stowarzyszenia Olsztyn 2.0, które promuje stolicę Warmii i Mazur. Ich przewodnik będzie pierwszą w Polsce edycja mapy w sieci USE IT EUROPE.

Nietypowy przewodnik po Olsztynie ma być dostępny już w wakacje. Na mapie Olsztyna nie będą zaznaczone jednak tylko standardowe zabytki, ale też różnego rodzaju podpowiedzi i ciekawostki.
Dlatego z przewodnika stworzonego przez Stowarzyszenie Olsztyn 2.0 dowiemy się np., co ciekawego poza zabytkami można zobaczyć w mieście albo jakie miejsca są polecane jako najlepsze do wypicia dobrej kawy.


— Chcemy wydać przewodnik, który będzie częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy USE-IT, która opiera się na tworzeniu przez młodych mieszkańców miast praktycznego narzędzia dla również młodych turystów. Narzędzie to łączy w sobie najlepsze cechy mapy i przewodnika, świetnie sprawdza się u naszych południowych sąsiadów - Czechów, jak i w krajach Beneluksu — tłumaczy Patryk Jarmakowicz ze stowarzyszenia Olsztyn 2.0. I podkreśla: — W ramach uczestnictwa w USE-IT jest wydawana zarówno mapa papierowa jak i dostęp do niej jest możliwy poprzez aplikację USE-IT na smartfony. Warto wspomnieć, że mamy szanse być pionierami w Polsce, bo żadne inne miasto w naszym kraju nie posiada aktualnie swojego USE-ITa — dodaje. Jednocześnie tłumaczy, skąd wziął się pomysł na przewodnik:

— Z potrzeby stworzenia czegoś, co będzie służyło turystom w naszym wieku. Olsztyn zyskuje na popularności wśród turystów zarówno w Polsce, jak i za granicą i powinien być przygotowany na każdego odbiorcę — stwierdza.

Mapa będzie skierowana przede wszystkim do młodych turystów (18-35 lat).
— Dzięki ankietom, które prowadzimy zarówno w terenie, jak i na naszej stronie na Facebooku (USE-IT Olsztyn) - pokażemy miejsca, w których naprawdę bywają mieszkańcy. Chcemy, żeby każdy turysta czuł się u nas jak u siebie! USE-IT Olsztyn - tak jak wszystkie mapy USE-IT - jest inicjatywą niekomercyjną. Znaczy to zarówno, że mapy będą dostępne za darmo - w wielu lokalach, punktach noclegowych i informacjach turystycznych w całym mieście, jak i to, że nikt nie zapłaci nam za znalezienie się na mapie. Stawiamy na autentyczność i głos mieszkańców — podkreśla Patryk.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a to durnie z Olsztyna? #2421014 | 94.254.*.* 18 sty 2018 21:56

  ooo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nowy przewodnik #2420937 | 83.31.*.* 18 sty 2018 19:43

  Po co??? Nie jestem olsztynianką, ale tak się składa, że prawie raz w m-cu przesiadam się na olsztyńskim dworcu PKS czy kolejowym. Wiatr hula po całym budynku i nawet małej kawiarni nie ma nie mówiąc o ciepłym daniu w barze. Przesiadka kosztuje mnie moc zdrowia bo dworzec całkowicie nie zdaje egzaminu. Siedzę godzinę, a czasem dłużej z innymi podróżnymi w zimnym i przewiewnym budynku czekając na swój dalekobieżny. PYTANIE: KIEDY WRESZCIE OLSZTYN ZROZUMIE PODRÓŻNEGO I DA MU PORZĄDNE SCHRONIENIE ORAZ OŚWIETLENIE PÓŹNYM WIECZOREM NA STANOWISKACH PKS ??????????????? DLACZEGO DO NFZ MOŻNA DOJECHAĆ Z DWORCA TYLKO 1 AUTOBUSEM ?????? Proszę nie pisać o tramwajach bo trasę znam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Android #2420875 | 86.29.*.* 18 sty 2018 18:08

  Polecam aplikację visit Olsztyn - warto zobaczyć ten "wynalazek" wydany i promujący nasze miasto ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages