Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Poprawki do budżetu państwa przepadły. Na nową halę Urania trzeba będzie jeszcze poczekać

2018-01-17 14:16:29 (ost. akt: 2018-01-17 14:17:19)

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

W Sejmie przepadły poprawki do budżetu państwa, które zgłosili posłowie PO z Warmii i Mazur. — Zgłosiliśmy swoje poprawki — mówią z kolei politycy PiS z naszego regionu.
Podczas sejmowej debaty nad budżetem państwa przepadły regionalne poprawki złożone przez posłów Platformy Obywatelskiej z Warmii i Mazur. W tym roku nie będzie więc pieniędzy między innymi na przebudowę wejścia do elbląskiego portu czy na remont olsztyńskiej hali Urania. Choć poprawki dotyczyły naszego regionu, nie poparli ich posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur.

Zobacz także: Tak będzie wyglądała nowa hala Urania w Olsztynie! [FILM i ZDJĘCIA] Tak będzie wyglądała nowa hala Urania w Olsztynie! [FILM i ZDJĘCIA] Wiemy, jak będzie wyglądała nowa Urania w Olsztynie. W czwartek w Urzędzie Miasta rozstrzygnięty został konkurs na projekt nowej hali.
Zobacz także: Jest pozwolenie, nie ma pieniędzy. Co z remontem Uranii? Jest pozwolenie, nie ma pieniędzy. Co z remontem Uranii? Urzędnicy zatwierdzili projekt na przebudowę hali Urania i wydali pozwolenie na rozpoczęcie prac. Jednak w miejskiej kasie nie ma pieniędzy na tę inwestycję.
Politycy PO nie kryją irytacji z tego powodu. — Szukaliśmy wsparcia, mówiliśmy o tym, że przygotujemy zestaw poprawek — mówi Janusz Cichoń, poseł PO.


Poprawki PO, które przedstawił Marcin Kuchciński, szef powiatowych struktur PO w Olsztynie, dotyczyły rozpoczęcia w tym roku prac nad takimi projektami, jak na przykład północna obwodnica Olsztyna, obwodnice Dobrego Miasta, Braniewa, Pisza i Szczytna (opozycja chciała na ten cel 156 mln zł) czy przebudowa wejścia do portu morskiego w Elblągu (30 mln zł).

Inne dotyczyły drogi nr 53 w kierunku regionalnego portu lotniczego Olsztyn-Mazury na odcinku Leleszki-Jęcznik (30 mln zł), rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w zakresie onkologii (7 mln zł), a także budowy nowej hali sportowej w Olsztynie (5 mln zł). Posłowie PO chcieli też zarezerwowania w budżecie 2 milionów złotych na odwiert wód geotermalnych we Fromborku.


Wszystkie poprawki zostały w Sejmie odrzucone. 
— PiS zapowiada przekop Mierzei Wiślanej, a tymczasem nie ma pieniędzy na przebudowę portu w Elblągu — dziwi się Marcin Kuchciński.

— Niestety, naszego apelu o wsparcie regionalnych poprawek nie posłuchali posłowie PiS. Mało tego, na etapie drugiego czytania w jednej z poprawek obcięto rezerwę wojewody warmińsko-mazurskiego o milion złotych — dodaje Janusz Cichoń.


Co na to posłowie PiS z Warmii i Mazur? — Zgłosiliśmy swoje poprawki — odpowiadają. — Część poprawek PO była bezzasadna, chociażby te dotyczące dróg, ponieważ te inwestycje są zapisane w programach drogowych — podkreśla Iwona Arent, posłanka PiS. 


Dlaczego nie zabiegała o pieniądze na nową halę sportową w Olsztynie?
 — Rozmawiałam w tej sprawie z prezydentem Olsztyna. Okazało się, że nie sposób byłoby w tym roku wydać te pieniądze na halę — odpowiada na nasze pytanie Iwona Arent.

I dodaje: — Dlatego zgłosiłam poprawkę, która znalazła się w budżecie. Chodzi o budowę boiska z bieżnią przy Szkole Podstawowej nr 15 w Olsztynie. Na ten cel będzie z budżetu 1,6 mln zł. Nikt z opozycji ze mną nie rozmawiał na temat poparcia regionalnych poprawek z Warmii i Mazur.
 Zdajemy sobie sprawę z potrzeb, jakie są w naszym regionie, ale możliwości budżetu też są ograniczone.

— Politycy PO i PSL mieli osiem lat na realizacje swoich poprawek, a budżet nie jest z gumy — zauważa z kolei Wojciech Kossakowski, poseł PiS. — Nie było konsultacji opozycji z nami w sprawie ich poprawek. W budżecie znalazły się dwie moje poprawki. Chodzi o budowę hali tenisowej w Ełku (900 tys. zł) oraz 400 tys. zł, które Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Ełku otrzyma na pływające pomosty i remont nabrzeża jeziora.

Z regionalnych poprawek zgłoszonych przez PiS znalazła się także ta zgłoszona przez posła Jerzego Małeckiego. Dotyczy ona termomodernizacji budynku „ogólniaka” w Piszu. Chodzi o milion złotych.

am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (67) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarecki #2420885 | 88.156.*.* 18 sty 2018 18:18

  Co ten Pastuch może załatwić dla Olsztyna ???? Odpowiedź...NIC !!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oko #2420833 | 83.9.*.* 18 sty 2018 17:17

  A gdzie jest "nasz" wojownik Papke, który darł koty o budżet obywatelski???? Jest już drugą kadencję i nicccccc!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nie bylo mnie w Olsztynie dwa lata. #2420653 | 37.47.*.* 18 sty 2018 13:41

  Wrocilem w niedziele 14 stycznia i lzy stanely mi w oczach. Olsztyn jest jakis krzywy, stary, bury i brudny. W miejscu zywoplotow i innej zieleni - jakies powykrecane chaszcze. Przy kraweznikach zwaly piachu i blota, powydeptywane trawniki, poszarzale budynki, jest tu jeszcze jakis gospodarz? No i zgroza - korki na ulicach. Wierzcie mi, ze sa w Polsce miasta, nawet male, gdzie kosi sie zielence, przycina sie nasadzenia, zamiatarki pracuja caly sezon, nie ma dziurawych ulic. Co to jest, Polska B albo C? A NA TEMAT URANII POWIEM TAK - CZEKAMY AZ SIE ZAWALI - najlepiej w trakcie meczu albo innej imprezie masowej. Pozdrawiam. Cenzorze! nie rob ludziom wody z mozgu, prosze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Aha #2420556 | 88.156.*.* 18 sty 2018 11:08

  Policzyłem. Moglibyśmy mieć 230 mln zł a dostaniemy 2,9 mln zł. To i tak sukces na miarę naszych regionalnych polityków partii rządzącej. Więcej nam ich potrzeba będą wtedy jeszcze większe sukcesy. Ciekawe ile dostanie kościół dofinansowania z budżetu?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. dondon #2420454 | 83.17.*.* 18 sty 2018 09:07

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. brawo p. Arent. Dziękujemy!

  Pokaż wszystkie komentarze (67)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages