Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Czy ulica Partyzantów będzie gotowa na czas? Są wątpliwości

2018-01-08 07:00:41 (ost. akt: 2018-01-07 20:23:02)
pierwszy odcinek ul. Partyzantów

pierwszy odcinek ul. Partyzantów

Autor zdjęcia: archiwum

Władze miasta wciąż nie są zadowolone z postępu prac na pierwszym odcinku ul. Partyzantów. Już niedługo zamknięty zostanie kolejny odcinek tej ulicy, a — według części mieszkańców — drogowcy nie zdążą z przebudową na czas.

Przed nami kolejny etap jednej z ważniejszych inwestycji drogowych Olsztyna. Od 13 stycznia nieprzejezdny będzie odcinek Partyzantów od ronda Bema do dworca PKP. Olsztyniacy pytają jednak, na jakim etapie utknęła przebudowa ulicy, skoro czasu na jej oddanie jest coraz mniej.

W piątek 5 stycznia na pierwszym odcinku Partyzantów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ronda Bema, ten fragment realizuje Balzola) robotników było niewielu. Ta sytuacja w dużym stopniu zależy jednak od... godziny. Około 10 na większości budów jest śniadanie, są też inne przerwy. Olsztyniacy zastanawiają się jednak, czy robotników nie jest po prostu zbyt mało i czy czas, jaki Balzola dostała na budowę, nie jest zbyt długi.


Firma, zgodnie z umową z ratuszem, nie komentuje sprawy. A ratusz, jak niedawno informowaliśmy, już raz pospieszał wykonawcę.
— Wykonawca jest na etapie prac związanych z przebudową podziemnych sieci oraz instalacji teletechnicznej — mówi nam Patryk Pulikowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie. — Znaczna część prowadzonych teraz prac związana jest z budową studni startowej kanalizacji deszczowej oraz przewiertu pod torami na zapleczu Komendy Wojewódzkiej Policji. Trzeba jednak pamiętać, że, zgodnie z umową, okres od 15 grudnia do 15 marca jest czasem, w którym wykonawca może, ale nie musi, wykonywać tylko prace, które są możliwe w aktualnych warunkach atmosferycznych — podkreśla Patryk Pulikowski.

Ale przyznaje: — Nie jesteśmy zadowoleni z postępu prac. Spotykamy się z przedstawicielami wykonawcy i ponaglamy, by ten zrealizował przebudowę w terminie.


— Zazwyczaj jest tam maksymalnie 5 osób, a sprzęt ciężki stoi przez większość dnia — pisze na naszym Facebooku pan Radosław. — I nie wiem, dlaczego tak jest (nie wnikam), opisuję tylko stan faktyczny, żeby przypadkiem nikogo nie urazić.
— Nie rozumiem całego oburzenia. Prywatna firma, która ma termin wykonania, i wcale nie musi kończyć wcześniej — uważa jednak pan Wojciech.

— To nie jest łatwa robota — dodaje pan Kazimierz. — Obserwuję tę budowę prawie codziennie i znam się trochę na tym. To nie jest tak, że taki odcinek, wbrew opinii wielu, buduje się w dwa miesiące. Tu jest straszny stan mediów pod ziemią i to wszystko musi być brane pod uwagę. A to, że robotników jest za mało, to fakt, ale pretensje trzeba mieć raczej do firmy, a nie do samych robotników.
Czas na modernizację odcinka ul. Partyzantów od ul. 1 Maja do ronda Bema to 350 dni od daty podpisania umowy, czyli od 14 lipca 2017 roku.

Jak już wspominaliśmy, w sobotę 13 stycznia na ul. Partyzantów wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu związana z budową węzła przesiadkowego (węzeł buduje Skanska). Kierowcy pojadą przez pl. Konstytucji 3 Maja, zaś zamknięty dla ruchu zostanie odcinek Partyzantów od ronda Bema do dworca PKP.

W związku z nową organizacją ruchu zmienią się też trasy autobusów komunikacji miejskiej, które kończą lub zaczynają swoje kursy na przystankach przy dworcu PKP. Od 13 stycznia do miejsca docelowego autobusy dojadą ul. Kościuszki. Zmieni się również lokalizacja przystanków — z ul. Partyzantów zostaną przeniesione na pl. Konstytucji 3 Maja. W miejscu dotychczasowych zatok przystankowych zatrzymywać się będą tylko busy prywatnych przewoźników.
pj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kapitan Planeta #2426541 | 26 sty 2018 13:03

  tak jest ze wszystkimi rozkopami w mieście, wszystko leży, nikt nie robi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olsztynskie realia #2425335 | 31.0.*.* 24 sty 2018 18:11

  Wszystko na papierze,wszystko pod stolem w resteuracyjkach.Rozkopac i wreczac sobie nagrody.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ZONK #2425332 | 31.0.*.* 24 sty 2018 18:07

  Gdzie jest NIK i Prokurator ja sie pytam ?Ile jeszcze OSIOL ratuszowy bedzie w siuski lecial z Olsztyniakami ? Robota na 3 miesiace ,a w Olsztynie robia 3 Lata .What the Fuck ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ZONK #2425327 | 31.0.*.* 24 sty 2018 18:03

  OSIOL wybral firme bajzelola to OSIOL niech wezmie Lopate i konczy sam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. koala #2415339 | 104.218.*.* 11 sty 2018 10:52

  Aby do wyborów ... powiedzieli urzędnicy miejscy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (41)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages