Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Nasz czytelnik o zaśmieconym Olsztynie: Wstydzę się, że mieszkam w tym mieście

2018-01-07 19:00:16 (ost. akt: 2018-01-07 19:55:22)

Autor zdjęcia: czytelnik GO

Pan Wojciech przysłał nam e-mail ze zdjęciami z Olsztyna. Do fotografii dołączył też krótką wiadomość, którą również publikujemy. — Nie odpuszczę tego tematu, bo już naprawdę idzie zwariować... — stwierdza mężczyzna.

— Tak jak w tytule (e-mail został zatytułowany: „brud syf dziury i wstyd” — red.). Wstydzę się, że mieszkam w tym mieście, w Olsztynie. Zdjęcia pochodzą z Zatorza i okolic pl. Bema. Przejrzałem przed chwilą harmonogram sprzątania miasta i ma się on nijak do prawdy. To nie są śmieci z kilku ostatnich dni. To są już tygodnie w SYFIE!! Proszę zauważyć, że dwa zdjęcia przedstawiają teren po dzisiejszym przejściu „sprzątaczy”. Nie tak powinien wyglądać teren po sprzątaniu i nie tak wydawane publiczne pieniądze! Dziury z kilku ulic Zatorza i ul. Kajki, proszę również zauważyć, że nie są to problemy świeże, a powstałe wiele TYGODNI temu! Proszę o monitorowanie tematu. Nie odpuszczę tematu, zaczynam interweniować w całym spektrum możliwości — pisze pan Wojciech.O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Zapytaliśmy też, czy jest szansa, żeby sytuacja na trawnikach się poprawiła i by zniknęły z nich śmieci, a także o to, jakie są plany naprawy dróg w 2018. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy. Do tematu wrócimy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (77) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Centrum Starówka #2417378 | 46.77.*.* 13 sty 2018 22:25

  Nasza piękna starówka wcale nie lepsza od zaplecza !!!!! Wystarczy iść " zpleczem" od mostu Jana w prawo kierując się do Katedry .... we wszystkich zakamarkach widać pod klatkami miejscówki taniego wina i koczowania - kartony porozrzucane ubrania puszki czy butelki. .. zgłaszając do administratora z zapytaniem czy juz sprzątaczki nie ma bo właśnie mija 3 miesiąc odkąd tu jej nikt nie widział. ..... ani na klatkach ani na terenach zielonych....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paszkwilant #2414537 | 80.48.*.* 10 sty 2018 13:28

  Chwileczkę, czy problem to za mało sprzątających, czy za dużo śmiecących? Moim zdaniem to ludzie zachowują się jak świnie, tam gdzie stoją tam się załatwiają. A sprzątających ile by nie było, będzie brakować. Wystarczy iść do lasu miejskiego czy parków, stamtąd można wywozić śmieci dosłownie ciężarówkami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Właściciel dużego brązowego psa, #2413908 | 83.9.*.* 9 sty 2018 17:34

  wyprowadza trzy razy na dzień swojego pupila z bloku przy ul. Żeromskiego 12, który zostawia swe odchody na okolicznych chodnikach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztyniak #2413395 | 88.156.*.* 9 sty 2018 06:38

  fakt, w Olsztynie wszędzie zasrane przez psy oraz zaśmiecone - wielu rzuca śmieci tam gdzie stoi a także wyrzuca przeróżne odpadki z okien swoich mieszkań

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zasmucona #2413087 | 83.31.*.* 8 sty 2018 19:56

  Niestety mieszkam niedaleko od tego miejsca, gdyby ten Pan poszedł może z 300 metrów w głąb Zatorza znalazłby w jednym miejscu z 60 butelek po piwie. Najgorsze jest to że sami mieszkańcy nie dbają o swoją okolic, na własne oczy widziałam jak mieszkania pobliskiej kamienicy wyszła z swoim psem, pies zrobił kupę wielkości pięści dorosłego mężczyzny prawie na wejściu klatki po czym pani wróciła do domu. Jak można srać na własny dom, dosłownie? Niestety druga sprawa jest taka że na Zatorzu nie ma wystarczającej ilości koszy na śmieci a nie ma co marzyć o koszach na zwierzęce fekalia. Butelki się tułają i kapsle, psie kupy i śmieci bo ludzie spieszą się na pociąg czy busa i rzucają byle gdzie. Tak wygląda zielone serce Polski z perspektywy mieszkańca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (77)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages