Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

MOPS obiecuje: Wkrótce w budynku przy alei Piłsudskiego 32 będzie nowa winda

2018-01-05 15:43:27 (ost. akt: 2018-01-09 08:54:06)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Niedziałająca winda w budynku, w którym pomieszczenia wynajmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie, psuła humor wielu interesantom. Wdrapywanie się na 3. piętro było uciążliwe dla osób niepełnosprawnych lub starszych, a także dla mam z dziećmi w wózkach.

Zaalarmowani wiadomością od czytelniczki, która informowała nas o niesprawnej od roku windzie w budynku przy alei Piłsudskiego, postanowiliśmy sprawdzić, czy dyrekcja MOPS-u zamierza działać w tej sprawie.

Jak powiedziała Katarzyna Pasławska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, problem ma wkrótce zostać rozwiązany. — Faktycznie jest tak, że od samego początku, kiedy zaczęliśmy wynajmować pomieszczenia przy alei Piłsudskiego 32, winda sprawiała kłopoty. Administrator budynku na bieżąco reagował jednak na wszystkie awarie i wzywał serwisantów. Wzmożona eksploatacja przyczyniła się jednak do znacznego pogorszenia stanu urządzenia — mówi Katarzyna Pasławska. I dodaje: — Na szczęście mogę uspokoić wszystkich naszych interesantów. Zarządca budynku kupił już nowy dźwig, teraz czekamy tylko na wymianę windy. Mam nadzieję, że nastąpi to do końca stycznia.

Przypomnijmy, że na trzecim piętrze w budynku przy ulicy Piłsudskiego 32 MOPS wynajmuje pomieszczenia, w których pracują osoby odpowiedzialne m.in. za przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze (tzw. 500+) oraz dodatki mieszkaniowe.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Węgorzewo city #2413740 | 83.17.*.* 9 sty 2018 13:44

  kolejny artykuł "Starogardzki MOPS każe mieszkance zwrócić wraz z odsetkami pieniądze, które przez 3 miesiące niesłusznie przelewał na jej konto. Problem w tym, że kobieta w międzyczasie nieświadomie wydała „prezent” z MOPS. Czy w tym wypadku ma obowiązek zwrotu pieniędzy? Od lipca 2011 r. pani Joanna ze Starogardu Gd. pobierała świadczenie pielęgnacyjne w związku z koniecznością opieki nad niepełnosprawnym synem. Co miesiąc MOPS przesyłał na jej konto ok. 620 zł. Pomoc miała ustać wraz ze znalezieniem przez kobietę zatrudnienia. Po podjęciu pracy mieszkanka zawiadomiła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gd. – dokumenty trafiły na biurko jednej z pracownic dokładnie 25 kwietnia. Wszystko po to, by MOPS wstrzymał przyznane 2 lata wcześniej świadczenie. Tak nakazują obowiązujące przepisy."

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Węgorzewo city #2413738 | 83.17.*.* 9 sty 2018 13:41

  zapożyczony artykuł pokazuje jak pracują ci pracownicy i jakie są tego efekty głupoty ludzkiej " Wejherowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił niektórym podopiecznym zasiłki dwa razy. Podczas minionego weekendu pracownicy próbowali zapanować nad powstałą sytuacją. Wejherowski MOPS wypłaca różnego rodzaju zasiłki 5 tysiącom mieszkańców, a wypłaty są podzielone na 3 listy. I właśnie osobom z jednej z tych list zasiłki wypłacono dwukrotnie. Mieszkańcy na swoich kontach bankowych znaleźli dwa przelewy o identycznych kwotach. Ilu dokładnie ludzi otrzymało podwójny zasiłek i na jaką kwotę, tego kierownictwo MPPS nie podaje. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, chodzi m.in. o becikowe - na konta poszło dwa razy po tysiąc złotych oraz zasiłek pielęgnacyjny - dwa razy po 153 zł." Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3 319100,pomylka-mops-w-wejherowie-dwa-raz y-wyplacili-niektorym-zasilki,id,t.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do ułana #2413715 | 83.17.*.* 9 sty 2018 13:08

  bardzo słusznie mops to tylko twór biurokracji i powinien być zlikwidowany popieram ułana, bo trafnie obserwuje się w uwadze Tvn ci ludzie którzy siedzą tam i niby pomagają to iluzja, w niczym nie ma przebłysku odbębni swoje i wypije kawę i ile to kosztuje utrzymanie, źle wydane pieniądze i nie fachowość doprowadzają do złego funkcjonowania w Węgorzewie to już bez komentarza i nikt nic z tym nie robi choć, gdyby się ktoś bliżej przyjrzał to powiedział film Barei, tak jest w każdym zadupiu warmińsko mazurskie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ułan #2413519 | 82.139.*.* 9 sty 2018 10:11

  zlikwidować te pasożytnicza, złodziejską instytucję razem z tymi cebulowymi raszplami w środku

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mira #2413502 | 176.221.*.* 9 sty 2018 09:42

  Kpina z ludzi , nie dosyć że wynajmują i płacą ciężką kasę to jeszcze p. Dyrektor tłumaczy się z tego że od roku właściciel obiektu nie umie utrzymać w odpowiednim stanie dźwigu to należy natychmiast zgłosić do UDT !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages