Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Protest kierowców okazał się skuteczny. Przejazd przez Brzeziny ponownie otwarty

2017-12-21 12:14:40 (ost. akt: 2017-12-21 11:31:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ta decyzja z pewnością cieszy mieszkańców olsztyńskich Jarot. Po dwóch tygodniach od zamknięcia przejazdu przez ul. Generała Maczka ruch w tym miejscu ponownie został otwarty.

Zobacz także: Olsztyn stanął w korkach przez zamknięty objazd? Olsztyn stanął w korkach przez zamknięty objazd? W weekend drogowcy zamknęli przejazd ulicą Generała Maczka z Jarot i os. Generałów w kierunku alei Warszawskiej. W poniedziałek, w godzinach porannego...
Był to przejazd z którego chętnie korzystali mieszkańcy Jarot i osiedla Generałów, bo pozwalał dostać się przez Brzeziny do alei Warszawskiej. Kierowcy mogli więc uniknąć korków, które paraliżowały tę część miasta podczas remontu ul. Leonharda. Kiedy remont zakończono, podjęto decyzję o zamknięciu przejazdu. I.... kierowcy ponownie utknęli w korkach.

— Magiczną dróżką - skrótem z Os. Generałów do Centrum dojeżdżałam 10-15 minut. Dzisiaj jadąc Sikorskiego o 6.25 jechałam 35 minut. Totalna masakra. Co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima? Kolejny paraliż miasta? Powtórka z rozrywki z tamtego roku? Nie, myślę że będzie jeszcze gorzej, bo rok temu Olsztyn nie był tak rozkopany jak dzisiaj. Myślę że tak jak i ja, inni mieszkańcy, którzy korzystali z tego objazdu są za przywróceniem tego skrótu. Drogie Władze Miasta prosimy jeszcze raz przemyśleć wszystko i podjąć ponowne rozważenie otwarcia przejazdu. Chodzi o wspólne dobro wszystkich mieszkańców — pisała pod jednym z naszych artykułów pani Edyta.

— No i znowu dojazd do pracy wydłużył się o godzinę. Co szkodzi ten kawałek drogi? Na czas zakończenia wszystkich remontów ta droga powinna pozostać — komentował inny kierowca.

Wygląda jednak na to, że władze miasta wzięły pod uwagę niezadowolenie mieszkańców, bo w czwartek prezydent Piotr Grzymowicz poinformował, że przejazd przez ul. Generała Maczka ponownie został otwarty.

— Zamknięcie skrótu wywołało duże i zrozumiałe protesty znaczącej części mieszkańców naszego miasta, gdyż zdecydowanie wydłużył się czas dojazdu do pracy, szkół i placówek opiekuńczych. Otrzymałem w tej sprawie bardzo wiele listów oraz zapytań ze strony radnych, jak też organizacji i ruchów społecznych. Wychodząc naprzeciw zawartym w nich postulatom poprosiłem Miejską Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ponowne przeanalizowanie sytuacji. Na posiedzeniu 19 grudnia br. Komisja zaopiniowała otwarcie przejazdu od ulicy gen. St. Maczka do ulicy prof. A. Szostkiewicza, wydałem więc polecenie zdjęcia blokad i uruchomienia przejazdu z dniem 21 grudnia br. — pisze na swoim profilu Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Choć pomysł ponownego otwarcia przejazdu przez ul. Generała Maczka trzeba uznać jak najbardziej za słuszny, to zastanawia nas, czy wcześniejsze jego zamknięcie na pewno przemyslane?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (96) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miki #2440947 | 15 lut 2018 15:37

  Jak sie pali w piecu. Chodzi o to zeby ogien rozpalic a nie zadusic.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fdbcb #2403800 | 94.254.*.* 23 gru 2017 19:13

  drogi w miescie wygladaja jak ser szwajcarski...wszedzie gdzie mozna bylo polikwidowano miejsca parkingowe, porobiono ulice jednokierunkowe, zakazy skretow, porobiono buspasy kosztem pasow dla aut....najwieksze dzielnice w miescie polaczone z centrum max dwiema drogami, prawoskrety np na osiedle generalow jednopasmowe, buduje sieosiedla w miejscach gdzie brak jest infrastruktury np ul bartaska ( powstaje kilkanascie nowych blokow). korki w miescie sa niewyobrazalne, a tu prosze...zniszczymy komunikacje doszczetnie tam gdzie jeszcze jakos da sie jechac. Przeczytaj cały tekst: Grzymowicz przejechał się po Platformie Obywatelskiej - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/485053,Grz ymowicz-przejechal-sie-po-Platformie-Oby watelskiej.html#ixzz526omhGFm

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kiedy będzie przedłużenie Wilczyńskiego do #2403142 | 82.139.*.* 22 gru 2017 16:45

  Warszawskiej. To nawet dziecko wie, że to POwinno miec Priorytet. To strategiczna droga. Gdyby coś sie działo to nie ma jak uciekac z tych Pieczew

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Znajomy prezesa #2403140 | 83.6.*.* 22 gru 2017 16:44

   Halo prezydencie, ten strategiczny ruch rozwalil doszczetnie ul.Szostkiewicza, ktora wymaga generalnego remontu.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Paraliz to dopiero się zacznie, jak zablokuja #2403136 | 82.139.*.* 22 gru 2017 16:41

   tramwajami. To jedyna ulica przejezdzna gdzie są ronda i samochody płyną. teraz jak zrobią trawaje na Piłsudzskiego /Dworcowa to AMEN w pacierzu. STOIMY !!!! Co za głupek to wymyślił

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (96)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages