Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Będzie choinka — będą prezenty [ZDJĘCIA]

2017-12-13 14:47:57 (ost. akt: 2017-12-15 13:33:39) Artykuł sponsorowany

Tradycyjny świerk, modna jodła kaukaska czy pachnąca jodła koreańska? Z którym drzewkiem chciałbyś spędzić święta Bożego Narodzenia?

Aby tradycji stało się zadość, podczas świąt nie może zabraknąć choinki. Wygląd, zapach i te wspomnienia... No i gdzie położyć prezenty? Nie ma znaczenia, ile przestrzeni chcesz przeznaczyć na choinkę. Ważne, aby znalazła swoje miejsce w twoim mieszkaniu czy domu.

Największy wybór tych drzewek znajduje się w Szkółce Roślin „Topa” przy ulicy Sielskiej 45 w Olsztynie, naprzeciwko lotniska.

Wysokość od 40 cm do nawet 6 metrów! Świerk pospolity lub srebrny, jodła kaukaska lub koreańska. Jodła kaukaska jest niezaprzeczalnym hitem ostatnich lat. To jej najwięcej się sprzedaje. Jej igły są miękkie, więc nie kłują, a do tego najdłużej — ze wszystkich ciętych choinek — trzymają się na gałązkach.

Z kolei jodła koreańska popularność sobie zdobywa. Jest ciekawa, bo dwukolorowa: od góry jest zielona, a od dołu srebrna, a do tego pięknie pachnie. Cięta, dwumetrowa kosztuje około 150 zł. Ceny świerka pospolitego rozpoczynają się już od 30 zł. Oczywiście cena zależy od jego wielkości oraz wyglądu. Za gęste i dobrze uformowane drzewko trzeba zapłacić nieco więcej. Przecież nad choinką, aby była ładna, trzeba pracować latami. W szkółce „Topa” wiedzą, jak to robić, bo mają aż 20 hektarów ziemi, na której prowadzą plantacje choinek oraz roślin ozdobnych.

Do wyboru są i choinki zakorzenione w doniczkach. Z takim drzewkiem trzeba jednak uważać, aby nie stawiać go przy grzejniku. Przetrwa jak najdłużej, jeżeli będzie odpowiednio traktowane.

Szkółka „Topa” od wielu lat sprzedaje choinki zarówno hurtowo, jak i klientom indywidualnym. Drzewka z własnej, warmińskiej plantacji wycinane są każdego dnia. Kiedy zabrakło ich w ubiegłym roku przed świętami, wycinano je nawet w Wigilię. Dlaczego? Bo święta nie mogą odbyć się bez tradycyjnej świeżej choinki.
Czeka nas gorący okres. Już w ten weekend wiele osób kupi swoje wymarzone drzewko. W razie potrzeby choinka może być zawieziona pod wskazany adres. Koszt dowozu na terenie miasta to 35 złotych. Zamówienie można złożyć nawet przez telefon. Wystarczy konkretnie powiedzieć, czego sobie życzymy. W końcu to święta Bożego Narodzenia...

— Zapraszamy do naszej szkółki. Sprzedajemy również rośliny ozdobne i owocowe. Prowadzimy także sklep ze sprzętem ogrodniczym — mówią właściciele szkółki.

Szkółka mieści się przy ulicy Sielskiej 45 na olsztyńskim osiedlu Dajtki, naprzeciwko lotniska. Jest otwarta w godz. 8.00-18.00, od marca do grudnia.
tel. (89) 527 81 99, www.szkolkatopa.olsztyn.pl


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages