Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Michelin przywiózł dzieciom gwiazdę. Wojciech Amaro w Olsztynie! [ZDJĘCIA, FILM]

2017-12-13 13:41:26 (ost. akt: 2017-12-13 14:49:51)
Wojciech Amaro

Wojciech Amaro

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Warsztaty kulinarne z mistrzem kuchni Wojciechem Amaro i prezent w postaci nowoczesnego wyposażenia kuchni. Wczoraj podopieczni Arki mieli wiele radości. A to wszystko dzięki firmie Michelin, która kolejny raz udowadnia, że warto pomagać.

Pisk, krzyk, prośby o autografy — mali podopieczni ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka entuzjastycznie zareagowali na widok znanego kucharza i celebryty Wojciecha Modesta Amaro. Do Olsztyna przyjechał na zaproszenie Michelin. To właśnie pracownicy Michelin w ramach wolontariatu prowadzą z podopiecznymi Arki warsztaty kulinarne. Wczoraj też odbyła się lekcja gotowania. Ale różniła się od pozostałych, bo pieczę nad warsztatami sprawował sam Amaro.

— Jest nam bardzo miło, że sam mistrz udzieli nam rad — mówiła przed przybyciem gościa Milena Koczkodan, kucharka ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka. — Dzieci wspaniale współpracują. Dzięki naszym warsztatom kulinarnym uczą się samodzielności, poznają nowe smaki, eksperymentują.Mali kucharze z pomocą wolontariuszy Michelin i uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie przygotowali cztery potrawy. Na stole pojawiły się m.in. sałatka mocy i smakowity deser. Potrawy degustował sam Wojciech Amaro.

Ale firma Michelin miała jeszcze jedną niespodziankę. Ufundowała stowarzyszeniu Arka zmywarko-wyparzarkę. Sprzęt kosztował kilkanaście tysięcy złotych.
Nowoczesne wyposażenie zostało wczoraj uroczyście przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka w Olsztynie.

Tomasz Sztachelski, wiceprezes Arki: — Nowy sprzęt nie tylko ułatwi nam pracę, ale także pomoże spełnić zachować normy sanitarne. Bez zmywarko-wyparzarki nie byłoby możliwe zachowanie czystości naczyń. W naszym domu przebywa ok. 40 dzieci. Ale udzielamy także wsparcia rodzinom dzieci, więc przez nasz dom przewija się około setki osób. Zawsze możemy liczyć na pomoc Michelin!
Przypominamy, że firma Michelin kolejny już raz udowodniła, że nie jest obojętna na potrzeby innych. Rok temu Arce sprezentowała kuchenkę.

— Od lat finansowo wspomagamy Arkę, ale bezpośrednia pomoc jest jednak najlepsza — uważa Jarosław Michalak, prezes i dyrektor generalny Michelin Polska. — Podczas takich imprez jak ta, wszyscy doskonale się bawią. A przy okazji pomagamy dzieciakom.

W Arce liczne akcje prowadzą pracownicy olsztyńskiej fabryki zrzeszeni w programie wolontariatu pracowniczego „Moc Dobra”. Od momentu powstania programu wolontariusze przeprowadzili 74 akcje. W tym roku było ich już 26.
Jak zwykle można było liczyć na obecność Joanny Lewkowicz z Michelin, która należy do pracowniczego wolontariatu, i zawsze znajdzie czas oraz chęć, żeby zrobić coś dobrego dla innych. — Ucieszyłam się, że udało się nam się zaprosić gwiazdę. Podczas warsztatów kulinarnych staramy się pokazać dzieciakom, że owoce i warzywa można jeść w różnej formie — mówiła.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aa #2397566 | 88.156.*.* 13 gru 2017 23:09

  Fajne, i na pewno niezapomniane przeżycie dla dzieciaków-bo o to chyba chodzi a nie hejt. Czy to ważne jak się nazywa Modest Amaro czy Józek. Ważne że przyjechał facet który zna sie na kuchni ma gwiazdkę Michelina :) więc zna się na kuchni. Ludzie ida święta , wszędzie kolędy, ozdoby przygotowania, a WY tylko marudzicie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ksiądz Paweł #2397202 | 89.228.*.* 13 gru 2017 16:22

  To on już nie jest Modesta??słabo....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. antyprezes #2397162 | 37.47.*.* 13 gru 2017 15:28

  co to jest to amaro?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztynianin #2397156 | 88.156.*.* 13 gru 2017 15:21

  A dla pracowników co firma Michelin dał? No właśnie nic na swieta nie ma :-(

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kołchozniczka #2397143 | 37.47.*.* 13 gru 2017 15:10

  A ja już myslałam że Olsztyńska fabryka opon Michelein coś dobrego uczyniła ;(

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages