Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Parkingowa samowola w centrum Olsztyna. Nie dojedzie tu nawet straż

2017-12-09 12:40:10 (ost. akt: 2017-12-09 12:41:47)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z ul. Pieniężnego 18 i 19 w Olsztynie mają spory problem z parkingiem. Brakuje tu znaków, panuje istna parkingowa samowola, a służby miejskie mogą mieć problem z dojazdem. Mieszkańcy chcą to zmienić.

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy. Sytuacji z parkingiem przy ul. Pieniężnego na tyłach Aury, jak mówią, mają już serdecznie dość. Panuje samowola, każdy parkuje jak chce, a mieszkańcy mają problem z dojazdem do własnych domów. Napisali więc list do prezydenta Olsztyna. Podpisało się też pod nim kilka firm działających przy ul. Pieniężnego 18 i 19.

W piśmie skierowanym do Piotra Grzymowicza czytamy: „W ostatnich latach stan ten (parkingu — red.) znacząco się pogorszył i stwarza zagrożenie dla dostępu do budynków właścicielom, możliwości normalnego przemieszczania się po terenie placu, a także — co najważniejsze — braku jakiejkolwiek możliwości dojazdu w razie zagrożenia pożarowego”.

Mieszkańcy rozumieją, że nic nie dzieje się od razu. Dlatego w swoim piśmie proszą o rozwiązania doraźne.

— Idzie zima, będzie więcej padać, czyli, co chyba zrozumiałe, będzie nam się trudniej tamtędy poruszać — mówi nam jeden z mieszkańców. I proponuje żeby... — ...wytyczono i odpowiednio oznakowano dojazd do posesji i garaży. Również o to wnioskujemy w piśmie skierowanym do ratusza.

Oznakowanie, jak wyjaśniają w piśmie mieszkańcy, umożliwi kontrolę ruchu na parkingu. — Dojazd od Pieniężnego nie jest możliwy, parkuje też u nas sporo samochodów. Wyjechać można tylko w jedną stronę. A z wjazdem problem mamy nie tylko my, ale też straż pożarna. Teraz jest tu jeden wielki syf. Wszystko jest pozastawiane. Do tego remont Pieniężnego... Mamy nadzieję, że prezydent nas zrozumie, bo inaczej dojdzie do „odcięcia” nas od dojazdu do garaży i domów — mówią mieszakńcy.

— Pismo wpłynęło do Urzędu — potwierdza Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego ratusza. — Po zapoznaniu się z nim i przeanalizowaniu, podjęta zostanie decyzja o dalszych działaniach.

To nie pierwszy problem w tym rejonie. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że na ul. 22 Stycznia między Aurą a Dukatem auta zastawiały drogę pożarową. Co prawda znajduje się tam tablica „Droga pożarowa” i jest znak „zakaz zatrzymywania się”. Mimo to kierowcy nic sobie z tych znaków nie robili. Po naszej interwencji ruszyły policyjne kontrole, posypały się mandaty.

Okazało się, że tablica i znak znajdują się na terenie miasta, jednak znaczna część drogi należy do prywatnego właściciela. Dlatego straż miejska mogła interweniować jedynie na odcinku należącym do gminy, bo to w gestii właściciela leży udrożnienie drogi pożarowej. W końcu pojawiło się oznakowanie poziome drogi pożarowej. Na podobny finał liczą mieszkańcy Pieniężnego 18 i 19.
Do tematu wrócimy.

pj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. to właśnie skutki likwidowania miejsc parking #2395396 | 213.184.*.* 11 gru 2017 10:54

  andi

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Najemca #2395358 | 81.190.*.* 11 gru 2017 10:09

  Jesienią chyba, pisano, iż w tym miejscu, zaraz po remoncie Pieniężnego, ma powstać skwer. Ktoś coś wie na ten temat? Jestem najemcą lokalu przy Pieniężnego 18B z widokiem na to.... "coś".

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Arek #2395301 | 37.47.*.* 11 gru 2017 08:37

  Prosze sprawdzic podwórko od strony mrongowiusza 8, dzieję się to samo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tom #2395266 | 145.237.*.* 11 gru 2017 07:31

  Tak właśnie wygląda prawdziwy Olsztyn od zaplecza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Samowola? #2395208 | 94.254.*.* 10 gru 2017 22:49

  Najlepiej już w tytule odwrócić kota ogonem. A może to jednak jest brak należytego wykonywania swoich obowiązków?? Te miejsce już dawno powinno być uporządkowane!!! Dawno, a nie jakieś zabawy na siłę z tramwajami, które całkowicie zablokowały nam ulice. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć że wiąże się to z większym zanieczyszczeniem powietrza i co za tym idzie z całą pewnością większą zachorowalnością na nowotwory. A samowolka to jest na parkingu za szlabanem przy ratuszowej. Ten parking jest tak samo mój jak urzędasów, nawet bardziej mój bo ja się urodziłem w tym kiedyś pięknym mieście w przeciwieństwie do niektórych co tam pracują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (65)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages