środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Są kolejne środki dla strażaków z powiatu olsztyńskiego

2017-12-03 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-02 18:58:23)

Powiat olsztyński przeznaczył 65 tys. zł na na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Dotację otrzymają strażacy ochotnicy.

Wsparciem zostaną objęci druhowie ochotnicy z Bredynek, Dobrego Miasta, Olsztynka i Waplewa. — Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wnioskowały o środki na doposażenie w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych — mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.
Jednostki z Bredynek, Dobrego Miasta i Olsztynka z dotacji Powiatu kupią pneumatyczne skokochrony, które znacząco usprawniają działania ewakuacyjne w trakcie akcji gaśniczych, szczególnie z wyższych kondygnacji budynków i w sytuacji utrudnionego dostępu samochodu specjalnego z drabiną lub podnośnikiem. Taki sprzęt podniesie też poziom zabezpieczenia samych strażaków pracujących na wysokości.

— Szybsze podjęcie akcji ratowniczo-gaśniczej to jednocześnie zmniejszenie emisji gazów do środowiska, a właśnie o to nam chodzi, by wesprzeć takie zadanie, które zwiększy potencjał ratowniczy OSP, a co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i jednocześnie będzie miało dobry wpływ na ochronę przyrody — dodaje Małgorzata Chyziak.

Na zakup skokochronów jednostki otrzymają po 20 tys. zł. Dotację w wysokości 5 tys. zł otrzyma z kolei OSP w Waplewie, która wnioskowała o środki na zakup wentylatora oddymiającego. Sprzęt pozwoli na oddymienie pomieszczeń i dotarcie wody bezpośrednio do ogniska pożaru. Szybsze zlokalizowanie źródła ognia skraca czas jego trwania, a przez to zmniejsza emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wszystkie wnioski otrzymały pozytywną opinię Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anonimus #2390447 | 94.254.*.* 4 gru 2017 15:59

  Niech przyjdą zobaczą jednostkę osp jeziorany. Walacy się budynek. Strażacy walczą o remont remizy. Która w gmin jeziorany ma najwięcej wyjazdów. każda pomoc z gminy kończy się tylko na obiecywaniu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ZONK #2389910 | 94.254.*.* 3 gru 2017 21:09

  To sa Jaja.65 tys zl na waciki dla strazakow ,a Olsztynski Osiol Ratuszowy topi miliony w blocie na Partyzantow.Ewenement

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ktoś wie? #2389909 | 79.188.*.* 3 gru 2017 21:09

  jaki jest najwyższy budynek w Bredynkach? czy PSP w Biskupcu nie posiada takiego skokochronu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages