Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Wspólnie budujemy kościół

2017-11-14 10:35:48 (ost. akt: 2017-11-14 13:10:41)

Autor zdjęcia: Archiwum parafii

Jaki powinien być idealny proboszcz? Która parafia zasługuje na miano parafii Roku 2017? Przekonamy się o tym tuż przed Bożym Narodzeniem. Jednym ze zgłoszonych przez parafian księży jest Andrzej Baj, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Olsztynie.

Na początku był stres i obawy. — Przyszedłem do nowo powstałej parafii. Kościół zostałem w stanie surowym. Miałem za sobą dziewięć lat kapłaństwa, ale wcześniej byłem wikariuszem — wspomina ksiądz Andrzej Baj, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Olsztynie.

Dziś proboszcz bierze udział w naszej akcji i o stresie już zapomniał. — To wielkie wyróżnienie — uważa. — Ale nie zależy mi na rozgłosie. Cieszę się jednak, że moja parafia będzie mogła zaistnieć. Moi parafianie to świetni, wspaniali, otwarci i zaangażowani ludzie. Cieszę się, że razem budujemy kościół.

Nasz kandydat przyznaje, że tworzenie kościoła jest świetną okazją, żeby się zintegrować i lepiej poznać. — Takie wspólne wyzwanie pozwala podtrzymywać więzi, a ludzie tego potrzebują — tłumaczy.

Nic dziwnego, że nasi czytelnicy wskazali księdza Andrzeja i jego parafię na godną tego tytułu. „Ksiądz Andrzej jest wspaniałym księdzem, który ma dobry kontakt z ludźmi” — czytamy w mailu od naszego czytelnika. — Jest jedynym kapłanem w nowej parafii po skończeniu obowiązków katechety w SP nr 19 i po odprawieniu mszy pracuje przy budowie kościoła malowaniu wnętrz, pracach stolarskich i ciesielskich.

Proboszcz stara się być przyjacielem wiernych. Każdy może przyjść do niego z problemem, a on go wysłucha. — Jeśli chodzi o duszpasterstwo, to dopiero raczkujemy — wyznaje. — Mamy różę różańcową i ministrantów. Staramy się razem tworzyć wspólnotę parafialną.

Nasza akcja „Proboszcz i Parafia Roku 2017” potrwa do 18.12.2017 roku. Termin zgłaszania kandydatur upływa 18.12. 2017 roku o godzinie 8. Zgłoszeni mogą być wyłącznie proboszczowie i parafie z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
Przez parafię rozumiemy każdą chrześcijańską wspólnotę religijną funkcjonująca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Przez proboszcza rozumiemy nie tylko księży rzymskokatolickich, ale również innych duchownych chrześcijańskich.

Zgłoszenia mona przesyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Uzasadnienia zgłoszonych kandydatur mile widziane.

Tytuł „Proboszcz i Parafia Roku 2017 ”województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają proboszcz i parafia, którzy uzyskają największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. W powiatach, gdzie będzie zgłoszonych 7 i więcej proboszczów/parafii organizator może wyłonić laureatów powiatowych. Obecną klasyfikację możecie zobaczyć tutaj
Koszt wysłania jednego SMS 1,23 zł z VAT.

AT
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages