środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Marzysz o zielonym podwórku? Zgłoś się do kolejnej edycji "Podwórka z natury"

2017-11-07 12:00:18 (ost. akt: 2017-11-07 11:35:33)

Autor zdjęcia: mat. UM Olsztyn

Rok temu trzy grupy sąsiedzkie przecierały szlak w pilotażowej odsłonie programu "Podwórka z natury". Dziś możemy podziwiać efekty ich prac, a niebawem dowiemy się, kto powalczy o metamorfozę swojego najbliższego otoczenia.

— Dotychczasowe działania utwierdziły nas w przekonaniu, że idea wspólnego zagospodarowania przydomowych przestrzeni lokalnych przez samych mieszkańców spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem —mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. — Wszystkich, którzy marzą o zielonym podwórku, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu "Podwórka z Natury" 2018!

Nabór zgłoszeń rozpoczął się w poniedziałek (6 listopada) i potrwa do 17 listopada. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, podczas którego przedstawione zostaną szczegóły programu oraz zasady udziału. Spotkanie odbędzie w środę (8 listopada) w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4.

Udział w programie może wziąć pięcioosobowa grupa sąsiedzka, z minimum dwóch budynków mieszkalnych. Mieszkańcy, których zgłoszenia przejdą pomyślnie ocenę formalną oraz merytoryczną, będą mieli możliwość współpracy ze studentami kierunku architektura krajobrazu UWM przy opracowywaniu projektu koncepcyjnego zagospodarowania swojego podwórka.

Otrzymają również wsparcie finansowe na realizację części prac. Na ten cel, w 2018 r., z budżetu miasta, przeznaczonych zostanie 60 tys. zł. Każde z zakwalifikowanych podwórek otrzyma gwarantowane wsparcie w wysokości 17 tys. zł. Ponadto, wszystkie trzy powalczą o dodatkowe 9 tys. zł, które otrzyma tylko jedno z podwórek, najlepiej wpisujące się w określone w zasadach kryteria. Zgłaszana przestrzeń musi być położona na obszarze rewitalizacji, wyznaczonym w Miejskim Programie Rewitalizacji Olsztyna 2020.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sextans #2369776 | 213.184.*.* 8 lis 2017 12:18

    A mi się marzy pub na plazy - czy cos takiego się wydarzy - marzę ja sobie o takim pabie - a w nim na przykład baba na babie - A mi się marzy pub na plaży - Może ktoś z babą mnie skojarzy - Byle nie dała mi po twarzy - raczej z daleka od takich wrażeń

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages