Sobota, 25 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Sąsiedzki konflikt o płot na Tęczowym Lesie

2017-11-06 07:15:00 (ost. akt: 2017-11-06 10:40:00)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Płot między blokami Tęczowego Lasu a osiedlem szeregowców stał się źródłem sąsiedzkiego konfliktu. Część mieszkańców złożyła się na adwokata.

Źródłem sąsiedzkiego konfliktu stało się przejście, które dzieliło strefę bloków Tęczowego Lasu i osiedla szeregowców w Bartągu. W prawie stoi, że każda ze stron może sobie teren ogrodzić. I zrobił to deweloper budujący szeregowce.

Ogrodził posesje, ale zostawił przejście. I przez pewien czas faktycznie ono było. Mieszkańcy zrobili sobie z tej drogi skrót do lasu. Z kolei właściciele szeregowców chodzili tędy do apteki, przychodni czy odprowadzali dzieci do przedszkola. Jednak było to tzw. dzikie przejście, czyli nie funkcjonowało legalnie.

Zarząd wspólnoty mieszkańców bloków sąsiadujących z szeregowcami zamontował brakujący fragment siatki. W ten sposób mieszkańcy szeregowców zostali odcięci od świata. Teraz szukają rozwiązania patowej sytuacji.

— Płot stoi i nic się w tej sprawie nie dzieje — informuje nas jeden z mieszkańców szeregowców. — Sami zadeklarowaliśmy, że złożymy się na adwokata. Potrzebujemy osoby, która będzie nas reprezentować, bo nikt nie ma czasu, żeby się tym zajmować.

Wspólnota z bloków zagrodziła przejście, a droga jest remontowana. Dzieci przeskakują przez płot, rwą sobie spodnie lub idą wzdłuż budowy i nadal przychodzą do domów ubłocone. A rozbudowa drogi zakończy się 25 maja 2018 roku...

— Żona nie ma auta, a było to jedyne przejście, którym można było dotrzeć do apteki. A i na spacery ludzie z bloków przechodzili tym skrótem. Też złożyłem się na prawnika, bo przecież trzeba znaleźć rozwiązanie — dodaje jeden z mieszkańców domków jednorodzinnych na ulicy Klonowej.

Do tematu wrócimy.
Kajot
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (202) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mania #2381541 | 95.160.*.* 23 lis 2017 23:47

  Od 35 lat mieszkam w bloku i jedno, co mnie cieszy, to sąsiedzi. Wszyscy zgodni i pomocni. O dziwo, nie ganiamy do siebie na kawę, ale zawsze możemy liczyć na siebie nawzajem.Nikomu nie przeszkadzały dzieci, teraz nie przeszkadzają wnuki, ale też każdy starał się nie nadużywać sąsiedzkiej cierpliwości. Wystarczy zwykła ludzka życzliwość, żeby było miło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. szkodnik #2371475 | 192.42.*.* 10 lis 2017 19:57

  Tęczowy Las to przecież nie Olsztyn ...podmiejski betonowy slums pośród zachwaszczonych poletek .Nie rozumiem po co zawracać sobie tym głowę . Zresztą olsztyniacy twierdzą że podobno mieszkańcy tamtych okolic nawyki życiowe w temacie "życia w skupiskach ludzkich" wyrabiali sobie na ogół w rodzinnych popgrowskich wsiach ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zaKODowany #2371462 | 109.243.*.* 10 lis 2017 19:43

  Maretina, po co ci to było?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Obserwator #2370396 | 83.6.*.* 9 lis 2017 10:39

  śledzę tę dyskusję od poniedziałku, bo to jedne z ciekawszych komentarzy na stronie g.o. Tak sobie myślę, że jestem szczęściarzem, bo na moim osiedlu i w moim bloku takich zawistnych, mściwych ludzi nie uświadczysz. Po wpisach widac z kim macie do czynienia. Tyle hejtu z powodu dziury w płocie? Wspólczuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mieszkanka "Trójki" #2370268 | 95.40.*.* 9 lis 2017 00:01

  Chodziłam na spacer na osiedle szeregowców. Teraz, idąc wzdłuż Płoskiego tylko ciężarówki, rozkopy, budowy z każdej strony, do lasu nie można się przedostać. Jedyne czystsze powietrze i cisza jest właśnie po stronie osiedla domków. Nikt mnie o zdanie nie pytał, nie było uchwały, i nie było zgody trzech bloków, do których należy działka z feralnym przejściem. To nie jest prawo, bo jak można było postawić płot bez zgody współwłaścicieli?Nie wiem czy ta decyzja przekracza zwykły zarząd, ale wypadało spytać pozostałe bloki o zgodę. Czwórka ma tak zawistnych mieszkańców i jednego z członków zarządu, że wykorzystują pełnioną funkcję tylko z zemsty-nie na mieszkańcach tych szeregowców, tylko na deweloperach. A od czego ma się głowę na karku, by przed zakupem mieszkania sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania? można mieć pretensje tylko do siebie, że nie sprawdziło się, ze mieszkanie będzie blisko domków. I po co utrudniać życie? Widziałam jak młodzież chodzi przez płot z plecakiem na plecach- czy to nie jest przykre? Szkoda mi tych maluchów. A jakby dzieci właścicieli tych mieszkań sąsiadujących z domkami miały taki problem? Zero empatii. Jestem za tym, żeby to przejście było.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (202)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages