Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Pod tym względem Olsztyn jest zacofany

2017-11-04 07:20:00 (ost. akt: 2017-11-04 10:39:15)

Autor zdjęcia: Krzysztof Kucharczak

W piątek studenci Politechniki Warszawskiej przyjechali do Olsztyna. Byli między innymi na dworcu kolejowym Olsztyn Główny i odwiedzili Urząd Marszałkowski.

Studenci z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przyjechali do Olsztyna w piątek 3 listopada. Podpatrywali pracę kolejarzy. — Przyjechaliśmy ze studentami trzeciego i czwartego roku specjalności logistyka i technologia transportu drogowego. Chcemy, by mogli skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką, która występuje na prawdziwej kolei — mówił dr inż. Jarosław Poznański, opiekun grupy.

Przyszli inżynierowie odwiedzili m.in. punkt napraw na bocznicy kolejowej, zwiedzili eksponaty kolejowe w wieży ciśnień i spotkali się z Marcinem Kuchcińskim, członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. — Jestem przekonany, że dzięki tej wizycie studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie, które będzie dla nich bardziej obrazowe i lepsze do przyswajania. Mam nadzieję, że część z nich będzie służyła naszemu regionowi — stwierdził Marcin Kuchciński.

Na zakończenie studenci zwiedzili również miasto. — Po zakończonym spotkaniu czekał na nas przewodnik. Przeszliśmy na Stare Miasto i tam przedstawił historię Olsztyna oraz Warmii i Mazur — zdradza Elżbieta Załuska, dyrektor Przewozów Regionalnych na Warmii i Mazurach.

Gości zapytaliśmy również o to, co sądzą o pomyśle wpisania dworca kolejowego do rejestru zabytków. — To jest chyba zły pomysł. Porównując ten dworzec z innymi dworcami w Polsce, to jest taki sam, jak przed czterdziestoma laty. Pod tym względem Olsztyn jest zacofany w porównaniu z innymi miastami w kraju — przyznał dr inż. Jarosław Poznański.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. D. Stelios #2367705 5 lis 2017 16:18

  Nikt przy zdrowych zmysłach w Olsztynie nie popiera działań pewnych stowarzyszeń. Działania FRO i innych organizacji popierają chyba tylko środowiska menelskie, odpoczywające, zbierające drobne na alkohol i spożywające go na dworcu i jego okolicach, gdzie przyciąga i zachęca je do przebywania tam wszechobecny syf. Nie wiem może członkowie FRO i innych odpoczywają tam wespół z nimi. Proponuje skrót FRO rozwinąć na Forum Ruin Olsztyna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Warmiak #2367685 | 89.228.*.* 5 lis 2017 16:01

  Patrząc na dworce w stolycy, to Warszawa dopiero jest zacofana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Żaden zabytek #2367583 | 188.146.*.* 5 lis 2017 13:07

  Zburzyć dworzec i postawić nowy! Nie słuchać żadnego fro itp.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jakub #2367460 | 5 lis 2017 10:15

  Dworzec zachodni, który faktycznie był zabytkowy szybciutko przerobili na plażowy koszmarek i tam FRO zadymy nie robiło a betonowy bunkier bez żadnej wartości chcą na siłę zrobić zabytkiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Olsztyn kocham #2367148 | 37.47.*.* 4 lis 2017 19:22

  Olsztyn Moja mała Ameryka . buhaaaa

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages