środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Pieniężnego w Olsztynie. Za miesiąc drogowcy oddadzą ulicę

2017-11-03 11:29:23 (ost. akt: 2017-11-03 11:18:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zmian organizacji ruchu w centrum Olsztyna ciąg dalszy. Tym razem drogowcy dokonają drobnej korekty na ul. Pieniężnego.

To ulica, na otwarcie której kierowcy czekają z niecierpliwością - tym bardziej, że zgodnie z planem ma ona zostać otwarta jeszcze w tym roku. 6 listopada zwężone zostanie skrzyżowanie pl. Jedności Słowiańskiej z ulicami Pieniężnego i 22 Stycznia. Nie powinno to stworzyć dodatkowych utrudnień, ponieważ ruch w tym miejscu jest jednostronny. Na tym skrzyżowaniu dostępne są też przejścia dla pieszych i wyznaczone ciągi piesze, jest więc możliwość przejścia bez konieczności nadkładania drogi. Odcinek drogi od ul. Piłsudskiego do 22 stycznia wciąż jest wyłączony z ruchu, choć znajduje się na nim tymczasowy dojazd do ul. św. Wojciecha oraz Kurii Metropolitalnej.

Remont ul. Pieniężnego trwa od maja, dlatego kierowcy wypatrują już końca robót w tej części Olsztyna - tym bardziej, że we znaki daje im się także remont ul. Partyzantów czy Leonharda, więc "zwolnienie" choć jednej ważnej ulicy naprawdę wiele zmieni. Na szczęście drogowy armagedon na Pieniężnego skończy się już wkrótce, bo w połowie grudnia. Pogoda za oknem nie jest najlepsza, ale robotnicy walczą o terminowe otwarcie Pieniężnego.

Kilka dni temu pojawił się tam pierwszy asfalt. Konstrukcja powstająca na rzece też coraz bardziej przypomina nowy most św. Jakuba (nowy most będzie 80 centymetrów powyżej obecnego, a pod konstrukcją powstanie przejście z parku Centralnego do parku Podzamcze). Skanska zapewnia, że praca idą zgodnie z terminem. Trzymamy więc kciuki, żeby tych optymistycznych zapowiedzi nie popsuła pogoda...

Pieniężnego to spora inwestycja, której od dawna należał się remont. Ta ulica przebudowywana od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do wjazdu w ul. Knosały. Po przebudowie będzie miała podobny przebieg do obecnego: w każdym z kierunków będzie po jednym pasie ruchu, w stronę al. Piłsudskiego będzie buspas, powstanie też przystanek dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wartość całej inwestycji wynosi 16,7 mln zł, z czego budowa nowego mostu św. Jakuba to koszt blisko 14 milionów złotych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. REK #2370443 | 80.53.*.* 9 lis 2017 11:55

  Jak zwykle żadnych przejść podziemnych, ruch wielopoziomowy nie do wykonania, brak skrzyżowań wielopoziomowych - bezkolizyjnych to błędy decydentów. Nawet na przyszłej obwodnicy zamiast skrzyżowań wielopoziomowych wykonują kolizyjne ronda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. GOŚĆ #2369253 | 94.254.*.* 7 lis 2017 18:02

  I co te ratuszowe barany osiągnęły zwężając Pieniężnego do jednego pasa. Dla kogo ten szeroki (dotychczas bardzo mało używany) chodnik? Czy te przygłupy naprawdę nie potrafią zauważyć, że żyjemy w XXI wieku a transport (w pełnym tego słowa znaczeniu) jest jednym z podstawowych środków przemieszczania się. Czy ktoś w tym chorym mieście jest w stanie wpłynąć na tych "mędrców", bo autentycznie odechciewa się mieszkać w tym mieście. Co z tego że miasto się zmienia skoro w dużej mierze zmienia się na niekorzyść tu mieszkających, żyjących i inwestujacych :-(

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Co tu się... #2368291 | 77.252.*.* 6 lis 2017 14:00

   14 000 000 za most? Rozumiem, że zbrojony tytanem a barierki ze złota?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. dass #2367810 | 178.235.*.* 5 lis 2017 18:55

    Znaczy się jeszcze w tym roku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ra #2366899 | 79.188.*.* 4 lis 2017 10:02

     Zdaniem straży miejskiej ul Budowlana w Olsztynie została przekazana przez ZDZiT dla wykonawcy jako plac budowy , dlatego nie chcą interweniować . Ludzie pracujący w zakładach pracy na tej ulicy jak również pacjenci przychodni okulistycznej żeby dostać się od ul Lubelskiej muszą brodzić po kostki w błocie po "placu budowy". Co na to Państwowa Inspekcja Pracy.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (39)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages