środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie nagrodzone Medalami Ministra Edukacji Narodowej

2017-10-21 10:26:03 (ost. akt: 2017-10-21 10:35:53)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze państwowe uhonorowały nauczycieli zasłużonych dla polskiej oświaty. W gronie tegorocznych wyróżnionych były nauczycielki z naszej szkoły, panie Hanna Borys i Katarzyna Dembicka - Potrapeluk. Obie odznaczone panie od wielu lat są związane ze szkołą Podstawową nr 14 i Gimnazjum nr 5. Zdobyte przez nie wyróżnienia to efekt bardzo ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania w życie szkoły.

Pracę pani Hanny Borys słyszymy wielokrotnie w ciągu roku, gdy podziwiamy występy chóru szkolnego. Nasz chór znany jest i poza murami szkoły. Wiele razy występował w Domu Kombatanta, w Domu Opieki „Laurentius”, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a także na uroczystościach miejskich. Pod opieką pani Borys przez ostatnie dwa lata chórzystki zwyciężały w konkursie piosenki z okazji Święta Niepodległości. Pani Borys dba również o rozwój umiejętności plastycznych uczniów naszej szkoły. To pod jej opieką realizowane są projekty edukacyjne na przykład w zakresie fotografii. Dwa z nich możemy oglądać teraz na II piętrze szkoły.

Teraz garść informacji o pracy pani Katarzyny Dembickiej – Potrapeluk. To właśnie pani Potrapeluk rozkręciła szkolny wolontariat. Uczniowie pracujący pod jej kierunkiem dwukrotnie znaleźli się w gronie Ośmiu Wspaniałych, czyli w grupie wyjątkowych wolontariuszy. Pani Potrapeluk przez wiele lat przygotowywała też uczniów do konkursów drużyn PCK, doczekała się też kilku laureatów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
Obie wyróżnione w tym roku panie to również niezwykłe wychowawczynie. Jesteśmy dumni, że takie osoby pracują w naszej szkole i bardzo się cieszymy, że ich praca została doceniona.

Anetta Socha


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. były uczeń tych Pań #2440308 | 83.31.*.* 14 lut 2018 18:50

    gratulacje :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages