Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Olsztynianka laureatką konkursu „L’Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki”

2017-10-19 18:51:36 (ost. akt: 2017-10-20 07:34:28)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

„L’Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki” to prestiżowy konkurs. Docenia się w nim kobiety, które z pasją działają w obszarze nauki. W tym roku jedną z laureatek została dr Anna Michalska. Pracuje ona w olsztyńskim oddziale PAN-u nad zdrowszymi odpowiednikami sztucznych dodatków do żywności.

Dr Anna Michalska z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie została jedną z sześciu laureatek konkursu „L’Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki”. Olsztyńską badaczkę nagrodzono za pracę nad sposobami otrzymywania proszków owocowych, które mogą stać się alternatywą dla stosowanych w przemyśle spożywczym, sztucznych dodatków czy suplementów.

Doktor Michalska dołączyła do elitarnej grupy kobiet docenionych przez jury złożone z wybitnych naukowców. — Traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie oraz potwierdzenie, że moja praca jest ważna i doceniana. Kiedy składałam wniosek do konkursu, w formularzu nie było nawet mojej dyscypliny naukowej. Tymczasem rozwój nauki o żywności ma istotne znaczenie dla poprawy jakości naszego życia — mówi Anna Michalska.

W czasie gali, na której wręczono nagrody, przewodnicząca jury, profesor Ewa Łojkowska, podkreśliła że celem konkursu jest pokazanie opinii publicznej, jak ogromny jest wkład kobiet w naukę, bo zwykle badaczki są niedoceniane. I właśnie dlatego firma L'Oreal stworzyła specjalną platformę dla kobiet nauki. Dzięki niej będzie możliwa współpraca i wymiana doświadczeń między stypendystkami. Już dziś laureatki konkursu tworzą imponującą społeczność: wyróżnienia otrzymało 2800 kobiet ze 115 krajów. Anna Michalska cieszy się, że będzie częścią tej grupy. — Bycie w gronie tych kobiet to wyróżnienie. Otwierają się dla mnie nowe drzwi. To motywuje. Zamierzam wykorzystać szansę na dalszy rozwój. I na pewno będę promować konkurs wśród innych kobiet zajmujących się nauką.
dbp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szkieletor #2355118 | 95.160.*.* 20 paź 2017 12:05

  No i super!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #2355067 | 212.160.*.* 20 paź 2017 10:47

  Serdeczne gratulacje!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mk #2354721 | 81.190.*.* 19 paź 2017 20:17

  Usuńcie w końcu ten film z tym gościem który struga pinokia. Albo niech założy okulary ochronne i osłonę na szlifierkę !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages