Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Od malucha do seniora, czyli ósmy rok Akademii Siatkówki Kurian

2017-10-17 14:19:49 (ost. akt: 2017-10-17 14:33:52) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Ciągle staramy się, żeby siatkówka w Olsztynie funkcjonowała jak najprężniej. No i chyba są tego wyniki - mówi Magda Kurian, menedżer Akademii Siatkówki Kurian, która to szkółka od lat szkoli siatkarsko kolejne pokolenia dzieci.

Kiedy ponad siedem lat temu 28-letni wówczas Adam Kurian zakładał w Olsztynie sygnowaną swoim nazwiskiem szkółkę siatkarską, pewnie nawet do głowy mu nie przyszło, jak pięknie jego "dziecko" się rozwinie. Jego, a właściwie ich, bo razem z byłym siatkarzem m.in. AZS Olsztyn i Jastrzębia (który swego czasu trafił nawet do szerokiej kadry Raula Lozano) od początku ciągnie ten "wózek" jego żona, Magda Kurian.

— Trenujemy z dziećmi już od 6. roku życia, czyli generalnie od pierwszej klasy szkoły podstawowej, ale mamy też grupy osób dorosłych, które trenują siatkówkę rekreacyjnie. Jednym słowem, mamy na treningach cały przekrój wiekowy: od maluszków do seniorów — uśmiecha się Magda Kurian, menedżer Akademii Siatkówki Kurian.

Staramy się, aby szkolenie w naszej Akademii, stało na jak najwyższym poziomie. Pracujemy na specjalistycznym sprzęcie, który ułatwia pracę i daje odpowiednie rezultaty szkoleniowe. Uczestnicy zajęć trenują piłkami dostosowanymi do wieku, które różnią się od siebie wielkością i wagą. Jest, to szczególnie ważne wśród najmłodszych zawodników. Aby zwiększyć efektywność szkolenia proponujemy obozy siatkarskie, zarówno zimowe jaki i letnie, gdzie umiejętnie łączymy treningi piłki siatkowej, z wypoczynkiem i mnóstwem atrakcji.

Regularnie bierzemy udział w największym w Polsce turnieju siatkówki dla dzieci: Kinder+ Sport, a trzeba przypomnieć, że są to oficjalne mistrzostwa kraju dzieci ze szkół podstawowych. Na finały Kinder+Sport jadą tylko najlepsi, a więc mistrzowie i wicemistrzowie wszystkich województw. W tym roku, aż trzy nasze zespoły zagrały w finale ogólnopolskim, który odbył się w Zabrzu. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż nieustannie od 6 lat nasze zespoły reprezentują województwo warmińsko-mazurskie w finałach ogólnopolskich. Jak dotychczas, największym sukcesem było 5 miejsce w Polsce, które wywalczyły nasze zawodniczki w kategorii dwójek dziewcząt.

Mamy jedne z najlepszych wyników w województwie, no i na pewno najlepsze w Olsztynie, w szkoleniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Świadectwem tego, jest m.in., to iż nasza wychowanka Julia Orzoł, która trenowała od pierwszego treningu w Akademii, została powołana w tym roku na konsultacje kadry narodowej - podkreśla z dumą Magda Kurian.Wracając na olsztyńskie podwórko: jak często odbywają się zajęcia w Akademii Siatkówki Kurian? Zajęcia w Akademii odbywają się dwa razy w tygodniu, dla każdej z grup wiekowych. Grupy zostały podzielone ze względu na wiek oraz poziom umiejętności. Proponujemy zajęcia dla zawodników:
— Klas 1-3
— Klas 4-6 (grupy początkujące i zaawansowane)
— Młodzież od 7 klasy
— Dorośli
Większość grup trenuje na hali OSiR przy ul. Mariańskiej 1.

Z punktu widzenia rodziców dzieci, które dopiero teraz - a rok szkolny już trwa - chciałyby rozpocząć przygodę z siatkówką, kluczową sprawą jest to, czy nie jest na to jeszcze za późno. — Na rozpoczęcie przygody ze sportem, nigdy nie jest za późno. Dlatego śmiało mogę powiedzieć: do Akademii Siatkówki Kurian zapraszamy wszystkich, którzy kochają siatkówkę, a zrobimy wszystko, aby tą miłość jeszcze pogłębić! - kończy z uśmiechem Magda Kurian.

* Akademia Siatkówki Kurian zaprasza na profesjonalne treningi siatkówki dzieci, młodzież i dorosłych. Bliższe informacje i zapisy pod nr tel. 695 034 802 lub www.kurianvolley.com.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TataKazika #2356521 | 109.241.*.* 22 paź 2017 20:09

    "Akademia Siatkówki Kurian zaprasza na profesjonalne treningi siatkówki" tylko w przypadku nieobecności trenera Adam Kuriana (np. z powodu wyjazdu na szkolenie) zajęcia nie odbywają się, bo nie ma innego trenera - ot taki "profesjonalizm".

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages